Registrace  |  Přihlášení  |   Košík
Znamení zvěrokruhu > 
Zvěrokruh
Beran 21.3. - 20.4.  
Býk 21.4. - 21.5.  
Blíženci 22.5. - 21.6.  
Rak 22.6. - 22.7.  
Lev 23.7. - 22.8.  
Panna 23.8. - 22.9.  
Váhy 23.9. - 23.10.  
Štír 24.10. - 22.11.  
Střelec 22.11. - 21.12.  
Kozoroh 22.12. - 20.1.  
Vodnář 21.1. - 20.2.  
Ryby 21.2. - 20.3.  
Vodnář
Vzdušné znamení
Tarotová karta: Hvězda
- Tato karta ukazuje na naše touhy a jejich plnění. Je to jedna ze tří ochranných karet. Slibuje naději do budoucna, příznivě ovlivňuje životní cestu a vede k vizím, inspiraci a dává obnovu.
Barvy: modrá, fialová, bílá a černá
Planeta: Uran a Saturn
- Saturn značí důkladnost, houževnatost, šetrnost i jistou pomalost, zato vážný postoj k práci, která přinese trvalé výsledky. Špatný aspekt dává nejistoty, životní těžkosti, neúspěchy, ale i lenost, sobectví nebo nerozhodnost.
- Uran přináší do života nečekané události, změny a dává nápaditost, originalitu a reformátorské založení. Špatný aspekt dává možnost nečekaných nehod.


Obecná charakteristika Vodnáře:
Lidé narození ve znamení Vodnáře jsou ovlivněni dvěma charakterově odlišnými planetami. Saturn dává Vodnářům klid, soustředěnost a vytrvalost, zatímco Uran jim působí neklid, originalitu a vznětlivost. Jsou v jejich povaze obsaženy ve vyvážené směsi. Tito lidé mají velmi pevnou vůli, kterou občas vystřídá nerozvážný čin. Je to z důvodu toho, že si na sebe berou často velmi náročné úkoly a připadá jim zbytečné se s někým poradit. Nitro lidí narozených v tomto znamení je jemné a křehké, a pokud mohou, snaží se vyhnout konfliktům. Jsou to lidumilové a snaží se najít řešení různých nespravedlností. Milují přírodu a snaží se odhalovat tajemství jejích zákonů. Dokážou zanalyzovat cokoliv včetně člověka, který se ocitne nevědomky pod jejich detailním mikroskopem. Cílem tohoto zkoumání však není hodnotit, nýbrž vědět, s kým má Vodnář co do činění. Jsou do určité míry snášenliví, tolerantní a laskaví. Zažívají častá nepochopení a zklamání, protože bývají často v předstihu své doby a jejich okolí jim příliš nerozumí. Jsou to snílci, mají tendence zlepšovat svět. Také právě v jejich znamení se narodilo mnoho myslitelů, objevitelů a umělců, kteří předběhli svou dobu. Vodnář je ten, který dává věci do pohybu, odstraňuje překážky a osvobozuje od tísní. Má velkou představivost a intuici, která mu umožňuje rozpoznat skryté souvislosti a vidět to, co jiní nevidí. Vodnáři nesnášejí omezování své svobody, trpí v malých prostorech. Je zde jistý rozpor mezi potřebou ničit staré struktury, činit pokroky a reformovat a lpění na dodržování zásad, morálky a pravidel. Vodnáři mluví pravdu a jsou špatně přizpůsobiví. Mají komplikovanou povahu a rádi se chovají tajemně, aby okolí zmátli. Citové projevy považují za slabost. Typickým znakem Vodnáře je zasněný a nepřítomný pohled.

Vztah Vodnáře k umění:
Vodnář má umělecké nadání a sám rád tvoří. Je kreativní a do všeho, co dělá, vnese určitou originalitu. Miluje divadla, výstavy, koncerty a vše, kde se něco děje. Jeho láskou je hudba v jakékoliv formě. Je to pro něho ventilátor emocí a díky ní se dokáže přenést do světa fantazie.

Vztah Vodnáře ke sportu:
Pokud se pro něco rozhodnou neváhají jít ani do jakékoliv sportovní disciplíny. Vodnáři milují přírodu, a proto rádi chodí na túry a procházky. Přirozenému pohybu dávají přednost. Určitě ale také nepohrdnou skupinovým sportem nebo lyžováním, bruslením atd. Mohou se z nich stát i vrcholoví sportovci.

Vztah Vodnáře k penězům:
Vodnáři jsou vzdušné znamení a peníze vnímají jako prostředek k dosažení jejich cílů. Mají problém být spořiví a krotit se v utrácení. Nejde však o malichernosti, ale o vklad do nových zážitků, knih a studia. Potřebují se rozvíjet a také mít stabilní a příjemné zázemí. Potřebují spíše partnera, který by se staral o jejich materiální stránku, aby Vodnáři mohli rozvíjet svůj talent a umění. Dokážou dosáhnout výšin a vydělat spoustu peněz, je nutné ale si především získat finanční podporu v začátcích. Dobrými hospodáři tedy nejsou, ale vždy se přeci najde nějaká příležitost, jak chybějící schodek dorovnat.

Vhodné profese pro Vodnáře:

Pracovní činnost musí Vodnáře intelektuálně stimulovat a musí mít pocit užitečnosti. Potřebují mít nekonvenční práci a možnost uplatnit svou originalitu a vynalézavost. Vhodné profese pro ně jsou sociolog, humanitární pracovník, ekolog, psycholog, neurolog, astronom, hudebník, skladatel, léčitel, bylinkář, programátor, pracovník marketingu, homeopat nebo cestovatel.

Muž ve znamení Vodnář:
Muž ve znamení Vodnáře se dokáže pro mnohé nadchnout. Především pokud vzniklé nadšení ho nutí přemýšlet. Je citlivý a má filosofickou duši. Nezapře své vizionářské smýšlení. Je brilantní řečník, dokáže se skvěle ovládat a je obdařen racionálním uvažováním a logikou. Hůře se dokážou vcítit do pocitů druhých lidí. Pokud jim něco vysvětlujete, musí to být jasné, logické a srozumitelné. Především muži Vodnáři nemají rádi, když jsou do něčeho tlačeni nebo když jim někdo ohrožuje jejich nezávislost a volnost. Nejsou to velcí romantici. Přesto, pokud se Vodnář zamiluje, pak bývá věrným partnerem. Dokáže se pro přátelství obětovat, být tolerantní a obvykle nežárlí.

Jak Vodnáři svádí ženy?
Muž ve znamení Vodnáře dokáže být originální a velmi nápaditý. Pokud svou vyvolenou někam pozve, může si být jistá, že zažije úžasné rande. Především si muž ve znamení Vodnáře zakládá na galantním vystupování a díky jeho inteligenci a komunikačním schopnostem se s ním rozhodně nudit nebudete. Dokáže být velmi přesvědčivý a své kroky už má dopředu promyšlené.

Jak můžete svést muže Vodnáře?
Muži Vodnáři nejvíce oceňují na partnerce její inteligenci, dobré vystupování a kouzlo osobnosti. Především je nutné, pokud si vyhlídnete svého mužského zrozence tohoto znamení, mu nechávat prostor a naslouchat tomu, co vypráví. Je důležité, aby bylo zřejmé, co máte společného. Nechte probudit své vnitřní dítě, které se spojí s ženskou stránkou uvnitř vás.

Jaký je muž Vodnář manžel?
Pokud se muž Vodnář zamiluje, pak je věrným a starostlivým partnerem. Často si prosazuje svou a má tendenci mnohé řídit. Přesto dokáže být citlivý, i když empatie není jeho silnou stránkou. Zakládá si na určitých pravidlech, které uznává on sám, a tudíž pokládá za zcela běžné, že je bude uznávat i jeho partnerka. Potřebuje vedle sebe ženu tolerantní, která mu dá patřičný prostor a volnost, ale zároveň mu poskytne milující a stabilní zázemí. Na oplátku získá spolehlivého a starostlivého partnera a kamaráda v jedné osobě.

Jaký je muž Vodnář milenec?
Muž ve znamení Vodnáře potřebuje nejen fyzický, ale také psychický soulad. Chce si s vámi povídat, rozebírat svůj vnitřní svět. Odkrývat s vámi hloubku jeho myšlenek a povolit uzdu fantazii. Dokáže své pocity a touhu vyjádřit nevšedním způsobem.

Jaký je muž Vodnář nadřízený?
Vodnář se v pozici nadřízeného objevuje zřídkakdy. Cení si totiž nejvíce své volnosti a vedoucí pozice se ujme pouze v případě, že je s ní spojená volná pracovní doba nebo možnost volného rozhodování. Šéf v pozici Vodnáře je vizionář. Má tendence mnohé zlepšit a zkoušet nové varianty a možnosti. Samozřejmě bude od svého týmu vyžadovat pružnost a flexibilitu a také sdílení jeho nápadů a pracování na jejich realizaci. Naštěstí se, co se týče novinek, se moc často nemýlí. Porady pod vedením Vodnáře budou dlouhé. Je dobrý řečník a má potřebu s vámi sdílet své myšlenky a probrat s vámi situaci. Můžete s ním mluvit na rovinu a především si můžete být jistý, na čem u něho jste. Vodnářovi příliš nezáleží na tom, co si o něm myslí ostatní. Proto je nutné s ním komunikovat a sdělovat mu své postoje a názory jasně, logicky, ale s úctou. Buďte aktivní, nekritizujte příliš jeho rozhodnutí. Vnímejte tuto cestu s nadřízeným Vodnářem jako dobrodružný výlet.

Jaký je muž Vodnář podřízený?
Po podřízeném Vodnáři nemůžete chtít, aby sepisoval každou maličkost včetně raportů a dalších kontrolních tabulek a kdovíčeho ještě. Když toto pochopíte, najdete v něm spolehlivého a ochotného pracovníka. Je nutné mu dát určitou volnost a možnost uplatnit své zkušenosti. Nemusíte se bát, protože on bude pracovat pro vás. Je nutné, aby si vás jako šéfa vážil a měl k vám úctu. I když Vodnář nepůsobí zrovna dojmem, že by měl někomu podléhat, přesto chová v úctě lidi, kteří něco dokázali a jdou příkladem ostatním. Není dobré s Vodnářem jednat tak, že něco „musí“. Je brilantní řečník a má rád upřímnost a spolehlivost. To nabízí i vám.

Co mu udělá radost?
Vodnáři si potrpí na neobvyklé dárky. Zajímají je nejnovější technické vymoženosti, potěšíte je elektronikou, knihou o vědě nebo historii či tajemství vesmíru. Nepohrdnou ani CD s dobrou hudbou, DVD s napínavým filmem nebo s odbornou tématikou ohledně sociologie, archeologie či přírodní záhad. Vodnáře přitahuje astrologie, tarot a jakékoliv filozofické a náboženské směry. To samé platí i o špercích, parfémech. Lístky do divadla nebo na zajímavou výstavu, výlet nebo dovolenou, kde mohou zažít dobrodružství, jim také udělají radost. Není nutné jim kupovat drahé a značkové dárky. Důležité je, aby byl dárek něčím originální.

Silné stránky Vodnáře muže.
Vodnáři jsou intuitivní, originální a vynalézavý. Mají skvělé mentální schopnosti, bývají otevření, nezávislí a tolerantní. Jejich život je plný dobrodružství a dokážou být velmi originální a altruističtí.

Slabé stránky Vodnáře muže.
Vodnář je nepřizpůsobivý, má potřebu se bezpodmínečně odlišovat. Přátelé jsou mnohdy důležitější než láska nebo rodina. Upřednostňuje ideály a představy před lidmi. Je pro mnohé nevyzpytatelný, občas bývá pokrytecký.

Žena ve znamení Vodnáře:
Ženy ve znamení Vodnáře jsou vyznavačky svobodného myšlení a volnosti. Jsou obvykle živé, spontánní, zábavné a především originální. Mají problém zůstat delší dobu v konvenčním vztahu. Žena Vodnář není rozhodně ani bezmocná a ani poddajná. Zajímá jí vše, co se kolem ní děje. Jejich ideály je motivují k aktivitě. Na muže se Vodnář žena dívá jako na rovnocenného partnera a chce, aby tak i on přistupoval k ní. Je schopná říct svůj názor, a pokud má někoho ráda, dokáže být obětavá a nápomocná. Pokud se zamiluje, stejně jako muž, je věrnou partnerkou, objektivním rádcem i skvělou přítelkyní.

Jak svádí muže?
Žena ve znamení Vodnáře dokáže muže zaujmout svou osobností a charismatem. Je společenská a komunikativní. Při svádění využívá především svého intelektu a spontánnosti. Dokáže být hravá, ale zároveň i svůdná. Pokud se necháte pohltit jejím vlivem, dostanete se do víru nespoutanosti a dobrodružství.

Jak můžete svést ženu Vodnáře?
Stejně jako Vodnáře muže zaujmete ženu v tomto znamení působením několika kombinací. Především svým intelektuálním vystupováním, obdivem vůči jejím schopnostem a otevřeností sdílet s ní mnohá dobrodružství. Je důležité ženě Vodnáři naslouchat, respektovat jí jako dámu, zároveň se poddat jejímu spontánnímu chování. Probuďte své vnitřní dítě a nechte ho zazářit. Především jí nelžete, pozná to a hned vás opustí.

Jaká je žena Vodnář manželka?
Pokud se žena Vodnář skutečně zamiluje, dokáže být věrnou partnerkou, objektivním rádcem i skvělou přítelkyní. Žena ve znamení Vodnáře považuje svého partnera za rovnocenného a dokáže být obětavá a podpořit ho, protože kvalita rodiny je pro ni důležitá. Bude si zakládat na přátelských vztazích a je nutné, aby její partner byl tolerantní a nezavíral jí do zlaté klece. Žena ve znamení Vodnáře se cítí dobře s mužem, který jí dokáže poskytnout finanční zázemí, dopřeje jí volnost a zároveň podporu v jejích ideálech. Stejnou mincí pak bude oplácet ona jemu.

Jaká je žena Vodnář milenka?
Žena ve znamení Vodnáře dokáže být svůdná a spontánní. Není žádná naivka, i když ráda předstírá různé role, je to jen hra. Ženě Vodnáři imponují starší partneři, kteří jsou zkušení a dokážou jí uspokojit nejen v sexu, ale i na mentální úrovni. Je snadnější si ženu Vodnáře získat než udržet.

Jaká je žena Vodnář nadřízená?
Vodnář se v pozici nadřízeného objevuje zřídkakdy. Cení si totiž nejvíce své volnosti a vedoucí pozice se ujme pouze v případě, že je s ní spojená volná pracovní doba nebo možnost volného rozhodování. K práci potřebuje asistentku, která bude dohlížet na časový plán a bude jí při ruce. Žena Vodnář sklízí mnohé úspěchy díky svému šestému smyslu. Přesto je jako vítr a někteří podřízení mají co dělat, aby s ní udržely krok. Dokáže však podpořit i poradit a snaží se, aby celý tým táhl za jeden provaz. Je přátelská a komunikativní. Ráda obchází pravidla a vytváří si vlastní cestičky k cíli.

Jaká je žena Vodnář podřízená?
Celý její život je hledáním té správné činnosti, která by jí uspokojovala natolik, aby jí nepřekáželo podřízené postavení. Bude dávat přednost těm povoláním, kde se bude moci realizovat a prosadit své talenty a především si zajistit určitou volnost. Pokud její nadřízený toto pochopí, bude spolehlivá, pracovitá a inovativní pracovnice.

Co jí udělá radost?
Vodnáři si potrpí na neobvyklé dárky. Zajímají je nejnovější technické vymoženosti, potěšíte je elektronikou, knihou o vědě nebo historii či tajemství vesmíru. Nepohrdnou ani CD s dobrou hudbou, DVD s napínavým filmem nebo s odbornou tématikou ohledně sociologie, archeologie či přírodní záhad. Vodnáře přitahuje astrologie, tarot a jakékoliv filozofické a náboženské směry. To samé platí i o špercích, parfémech. Lístky do divadla nebo na zajímavou výstavu, výlet nebo dovolenou, kde mohou zažít dobrodružství, jim také udělají radost. Není nutné jim kupovat drahé a značkové dárky. Důležité je, aby byl dárek něčím originální.

Silné stránky Vodnáře ženy.
Vodnáři jsou intuitivní, originální a vynalézavý. Mají skvělé mentální schopnosti, bývají otevření, nezávislí a tolerantní. Jejich život je plný dobrodružství a dokážou být velmi originální a altruističtí.

Slabé stránky Vodnáře ženy.
Vodnář je nepřizpůsobivý, má potřebu se bezpodmínečně odlišovat. Přátelé jsou mnohdy důležitější než láska nebo rodina. Upřednostňuje ideály a představy před lidmi. Je pro mnohé nevyzpytatelný, občas bývá pokrytecký.

Vodnář jako rodič:
Vodnář rodič přistupuje k dítěti spíše jako kamarád. Nemá rád pravidelnost a rutinu. Se svým dítětem dokáže sdílet mnohé dobrodružství a bude ho podporovat v mnohých talentech. Vůbec podpora individuality dítěte je pro rodiče Vodnáře důležitá. Měl by se však naučit více se přizpůsobit potřebám dítěte a pochopit, že je nutné do života zavést určitý řád.

Dítě ve znamení Vodnáře (Co vás čeká a nemine):
Děti ve znamení Vodnáře jsou předurčeny, aby změnily svět. Jsou přátelští, nekonvenční a inteligentní jedinci. Proto podporujte jejich sny a ideály. Je nutné, aby malý Vodnář co nejdříve přijal zodpovědnost za své jednání a naučil se realizovat svá rozhodnutí. Malý Vodnář bude mít mnoho kamarádů, přesto může mít menší konflikty s ostatními dětmi, které ho nemusí chápat a respektovat ho. Přesto přátelství bude pro něho velmi důležité.

S kým si Vodnáři nejlépe rozumí:
  • v partnerském vztahu si rozumí se zrozenci Býka, Blíženců, Lva, Štíra, Střelce nebo Ryb.
  • v pracovním vztahu/prostředí s lidmi narozenými ve znamení Býka, Blíženců, Panny, Vah, Štíra, Střelce a Ryb.
Slavné osobnosti ve znamení Vodnáře:
Vladimír Merta, písničkář, 20.1.1946
Jana Brejchová, herečka, 20.1.1940
Eliška Přemyslovna, matka císaře Karla IV., 20.1.1292
Vlasta Fialová, herečka, představitelka Divé Báry ve filmu z roku 1949, nar. 20.1.1928
Federico Fellini, italský režisér, 20.1.1920
Ivana Gottová, moderátorka, manželka Karla Gotta, 20.1.1976
Eva Olmerová, česká popová a jazzová zpěvačka, 21.1.1934
Plácido Domingo, španělský operní pěvec a dirigent, 21.1.1941
František Smolík, významný český herec, 23.1.1891
Richard Šmehlík, hokejista, 23.1.1970
Petr Korda, tenista, 23.1.1968
Nastassja Kinski, německá herečka, 24.1.1961
Zuzana Norisová, slovenská herečka, 24.1.1979
Enrico Caruso, italský operní pěvec, 25.2.1873
Boris Rösner, herec, 25.1.1951
Jiří Lábus, herec, 26.1.1950
Ivan Hlinka, hokejista, trenér české reprezentace, 26.1.1950
Wayne Gretzky, kanadský hokejista, 26.1.1961
Paul Newman, americký herec, 26.1.1925
Jarmila Kratochvílová, atletka, 26.1.1951
Wolfgang Amadeus Mozart, hudební skladatel, 27.1.1756
Karel Lamač, filmař, 27.1.1897
Petr Kouba, fotbalista, 28.1.1969
Alan Alda, americký herec známý především ze seriálu MASH, 28.1.1936
Adina Mandlová, herečka, 28.1.1910
Pavel Liška, herec, 29.1.1971
Dominik Hašek, hokejový brankář, 29.1.1965
Phil Collins, anglický zpěvák, který se nejvíce proslavil jako lídr hudební skupiny Genesis, 30.1.1951
Magdalena Dobromila Rettigová, autorka kuchařek, 31.1.1785
Justin Timberlake, americký herec, 31.1.1981
Libor Sionko, fotbalista, 1.2.1977
Tomáš Vlasák, hokejista, 1.2.1975
Věra Martinová, zpěvačka a kytaristka, 2.2.1960
Věra Chytilová, režisérka, 2.2.1929
Milan Lasica, slovenský herec, humorista, 3.2.1940
Marek Židlický, hokejista, 3.2.1977
Božena Němcová, spisovatelka, 4.2.1820
Josef Kajetán Tyl, spisovatel, dramatik, 4.2.1808
Jiří Raška, olympijský vítěz ve skoku na lyžích, 4.2.1941
Jiří Císler, herec, komik, 4.2.1928
Dušan Uhrin, fotbalový trenér, 5.2.1943
Cristiano Ronaldo, portugalský fotbalista, 5.2.1985
Jan Werich, filmový a divadelní herec, dramatik a filmový scenárista, 6.2.1905
Jan Svěrák, režisér, 6.2.1965
Ronald Reagan, prezident USA, 6.2.1911
Aleš Valenta, olympijský vítěz v akrobatických skocích na lyžích, 6.2.1973
Pierre Brice, francouzský herec, filmový představitel Vinnetoua, 6.2.1929
Miroslav Donutil, populární český herec, 7.2.1951
Ivan Mládek, zpěvák, bavič, textař, skladatel, komik, kreslíř a humorista, 7.2.1942
Charles Dickens, anglický spisovatel, 7.2.1812
Lubor Tokoš, herec, 7.2.1923
Sinclair Lewis, americký spisovatel, nositel Nobelovy ceny za literaturu, 7.2.1885
Steven Stamkos, kanadský hokejista, 7.2.1990
Jindřich Šimon Baar, spisovatel, 7.2.1869
Jules Verne, francouzský spisovatel, 8.2.1828
Josef Masopust, nejlepší evropský fotbalista roku 1962, nar. 9.2.1931
Kateřina Brožová, herečka, 9.2.1968
Ida Kelarová, zpěvačka, muzikantka a sbormistryně, sestra zpěvačky a herečky Ivy Bittové, 10.2.1956
Boris Pasternak, ruský spisovatel, nositel Nobelovy ceny za literaturu, 10.2.1890
Jan Neckář, hudebník, 11.2.1949
Jaroslav Špaček, hokejista, 11.2.1974
Thomas Alva Edison, americký vynálezce, nejznámějším Edisonovým vynálezem je žárovka, 11.2.1847
Leslie Nielsen, kanadský herec a komik, 11.2.1926
Šárka Záhrobská, lyžařka, 11.2.1985
Zdeněk Burian, malíř, 11.2.1905
Charles Darwin, britský přírodovědec, autor Darwinovy teorie, 12.2.1809
Abraham Lincoln, prezident USA, 12.2.1809
Peter Gabriel, zpěvák, 13.2.1950
Robbie Williams, anglický zpěvák a skladatel popové hudby, 13.2.1974
Lenka Filipová, česká zpěvačka, šansoniérka, kytaristka, 14.2.1954
Milan Hejduk, hokejista, 14.2.1976
Petr Svoboda, hokejista, vstřelil vítězný gól ve finále ZOH v Naganu 1998, 14.2.1966
Miroslav Zikmund, cestovatel, 14.2.1919
Jiří Šlitr, hudební skladatel, herec, zpěvák, 15.2.1924
Jaromír Jágr, hokejista, 15.2.1972
Kateřina Neumannová, běžkyně na lyžích, olympijská vítězka, 15.2.1973
Jaromír Hanzlík, herec, 16.2.1948
John McEnroe, legendární americký tenista, 16.2.1959
Bára Basiková, zpěvačka, 17.2.1963
Jiřina Jirásková, herečka, 17.2.1931
Jan Přeučil, herec, 17.2.1937
Václav Prospal, hokejista, 17.2.1975
Tomáš Rolinek, hokejista, 17.2.1980
Michael Jordan, americký basketbalista, 17.2.1963
Jaroslav Vrchlický, spisovatel, 17.2.1853
Paris Hilton, dědička hotelového řetězce Hilton, 17.2.1981
Hugo Haas, herec, 18.2.1901
Miloš Forman, režisér, 18.2.1932
John Travolta, americký herec, 18.2.1954
Luxusní hodinky za velkoobchodní ceny
O Ecards |  Ecards Club |  Kontaktujte nás |  Ochrana osobních údajů |  Pravidla serveru |  Reklama
Pomozte nám zlepšit Ecards
Copyright © 2005 - 2018, Ecards.cz