Registrace  |  Přihlášení  |   Košík
Znamení zvěrokruhu > 
Zvěrokruh
Beran 21.3. - 20.4.  
Býk 21.4. - 21.5.  
Blíženci 22.5. - 21.6.  
Rak 22.6. - 22.7.  
Lev 23.7. - 22.8.  
Panna 23.8. - 22.9.  
Váhy 23.9. - 23.10.  
Štír 24.10. - 22.11.  
Střelec 22.11. - 21.12.  
Kozoroh 22.12. - 20.1.  
Vodnář 21.1. - 20.2.  
Ryby 21.2. - 20.3.  
Střelec
Ohnivé znamení
Tarotová karta: Mírnost
- Tato karta navádí k mírnému a vyváženému přístupu. Předurčuje k trpělivosti, soucitu a kontrole emocí. Vede také k taktu, přizpůsobivosti a sebekontrole. Střelci by si tyto vlastnosti měli osvojit.
Barvy: tyrkysová, modrá
Planeta: Jupiter
- je z nejvlivnějších planet a dává lidem morálku, ušlechtilost, tělesnou zdatnost i rozvoj ducha. Také poukazuje na spravedlivost a hmotné a duševní štěstí. Špatný aspekt působí pokrytectví, marnivost, přehánění v jídle, v pití i v sexuálním životě.

Obecná charakteristika Střelce:
Střelec má dobré srdce a touží poznat svět. Je rozený idealista a optimista. V mnohém dokáže předběhnout svou dobu. Jsou velmi upřímní, někdy do té míry, že jejich přímost zraňuje druhé, aniž by si toho byli vědomi. K jejich povahové výbavě nepatří nepříjemná satira nebo zlomyslnost, ale z jejich představy o spravedlnosti vyplývá, že si lidé zaslouží znát pravdu. Jsou to lidé okamžitých reakcí, kteří často jednají z náhlého popudu, aniž by stihli domyslet následky svého chování. Střelci jsou velmi zábavní a zažijete s nimi mnoho legrace. Nemají rádi pocit, když jsou omezováni. Jsou velmi pracovití, ale nesmí mít dojem neustálého dozoru. Rádi nabídnou svou pomoc a příliš neuvažují, zda se dočkají vděčnosti. Nebojí se jít svému štěstí vstříc a i když padnou na kolena, dokážou se zase zvednout a jít dál. Střelci si musejí dávat pozor na přílišné slibování, protože pak se jim často přihodí, že své sliby nemohou splnit. Za jejich uličnickým a nevinným výrazem se skrývá hluboký intelekt a maskování skutečných citů. Střelci očekávají velkolepost ve všech aspektech života, a proto mohou někdy působit domýšlivým dojmem. Důležitá je pro ně volnost a možnost šplhat ke hvězdám.

Vztah Střelce k umění:
Střelci se neradi nudí, a proto nepohrdnou ani kulturní akcí nebo návštěvou divadla. Jejich vztah k umění je vyvinutý, mají o mnohé zájem a nebrání se ve sbírání zkušeností a nabývání vědomostí. Zajímá je vše nové.

Vztah Střelce ke sportu:
Střelci bývají rádi v pohybu. Sport jim dělá dobře. Jsou nastavení na zdolávání překážek, potřebují však nové podněty, aby se nenudili. Mají rádi společenské hry, také lyžování, jízdu na kole, běh nebo plavání.

Vztah Střelce k penězům:
Střelci sami pro sebe příliš mnoho prostředků nepotřebují, protože nevyhazují peníze na okázalou reprezentaci, ale systematičtí spořílkové to v žádném případě nejsou. Nemají potřebu příliš rozhazovat za malichernosti, spíše své peníze dávají k vyšším cílům, které oni sami považují za důležité. Má rád nové a nepoznané věci. Majetek je pro něho sice důležitý, ale není prioritní. Dokáží se přizpůsobit. Přesto je schopný setrvat v zaměstnání jen kvůli finanční jistotě. Avšak se nebrání i možnosti, aby se o takové zázemí starala jeho partnerka a on si mohl plnit své sny. Rádi se přibližují světu prominentů. Dělá jim totiž dobře vlastní důležitost. Proto občas působí snobští.

Vhodné profese pro Střelce:
Střelci potřebují určitou volnost a intelektuální stimulaci. To jim může poskytnout povolání jako je například: cestovatel, pilot, tlumočník, diplomat, spisovatel, ekolog, meteorolog, obchodní manažer, učitel, sportovec, komentátor, advokát, publicista a další.

Muž ve znamení Střelce:
Muži ve znamení Střelce jsou optimističtí a hravý. Rád si povídá a je neuvěřitelně činorodý. Svým ostrovtipem a humorem si získají přátelé i nepřátelé. Není lhostejný k žádné nespravedlnosti. Rád objevuje nové věci a s chutí se pouští do všeho po hlavě. Někdy může narazit, ale brzy se otřepe a jde dál. Bývá velmi rád chválen. Nikdy nelže a je otevřený. Je rozený idealista. Ve všem, co činí, vidí to dobré. Často důvěřuje nesprávným lidem, v některých ohledech bývá naivní. Jeho duši to však příliš nezasáhne a je schopný se odpustit a jít zase o kus dál. Střelce často provází štěstěna a mají na tom zásluhu právě díky svému vnímání světa. Muž ve znamení Střelce vnímá mnohé velmi povrchně. Nechodí příliš do hloubky, což často může být na překážku. Vyžaduje od ostatních inteligenci a šarm. Dokáže vnímat a brát lidi jaké jsou.

Jak Střelec svádí ženy?
Nenechte se zmást Střelcovým výrazem naivního kluka, který neumí do pěti počítat. Velmi rád flirtuje a bývá také rád středem pozornosti u žen. Ženy umí balit, i když na první pohled to není zřejmé. Je inteligentní a zábavný. Nudit se s ním rozhodně nebudete. Umí dobře komunikovat, i když vtipy mu zrovna moc nejdou. Má rád nespoutanost a radost ze života, dokáže vás tímto elánem nakazit.

Jak můžete svést muže Štíra?
Lichoťte mu. Tím si jeho pozornost získáte. Střelec se vrhá do milostných dobrodružství po hlavě. Pokud budete udržovat dobrou náladu, budete se usmívat a vrhat na něho významné pohledy, pochopí. Jestli se mu líbíte, poznáte prakticky ihned.

Jaký je muž Střelec manžel?
Muž ve znamení Střelce musí mít volnost. Většinou se usadí v pozdějším věku a nebývá příliš věrný. Pokud mu dáte prostor a budete ho tolerovat v jeho snech a ideálech, bude vás milovat. Potřebuje mít doma nejen manželku a milenku, ale také kamarádku. Je nutné s ním sdílet některé jeho záliby a komunikovat s ním otevřeně, ale přátelsky. Ve vztahu, kde by se cítil uzurpovaný, ponižovaný nebo izolovaný nebude šťastný a brzy uteče. Záleží na jeho hodnotách, ale nemá problém vztah vzdát, když se v něm necítí dobře. Je důležité s ním často hovořit, ale vždy se snažit ukončit hovor optimistickým výhledem do budoucnosti.

Jaký je muž Střelec milenec?
Když muž Střelec potká tu, pro kterou mu srdce zahoří, je schopen jí snést modré z nebe. Můžete být jednou z mnoha, ale nudit se s ním rozhodně nebudete. Je otevřený, ale i hrdý. Bývá vášnivým milencem, který má rád rozmanitost a inovaci.

Jaký je muž Střelec nadřízený?
Buďto vás zahrne vtípky nebo bude kousavý a nepříjemný. Záleží na tom, jak se vyspal. Střelec se velmi špatně ovládá. Jedná se však o chvilkové rozpoložení. Pokud zjistí, že přestřelil, což bývá velmi často během dne, dokáže udělat vše proto, aby svou chybu napravil. Budou od vás vyžadovat mnohé. Dokážou jednat nevyzpytatelně, jdou tvrdě za svým cílem, ale občas se stává, že své vize nedotáhnou do konce. Dokáže být nekompromisním kritikem, ale také dokáže ocenit vaše kvality. Budete si s ním připadat jako na houpačce. Je však důležité zmínit, že Střelec je charakter. Je schopen vás vyhodit, ale zároveň nabídnout pomoc při hledání práce.

Jaký je muž Střelec podřízený?
Střelec je optimistický idealista. Smíří se s prací, kterou dostane a očekává za to adekvátní odměnu. Mnohé slíbí, ale má problém své sliby dodržet. Je dobré ho koordinovat tak, abyste mu nechali prostor, ale zároveň dbali na dodržení plánů a cílů. Střelci jsou výborní vědečtí pracovníci nebo kriminalisté, ale ani obchodník či jiné profese nezůstanou bez objasnění všeho nejasného. Jedná se o otázku jejich cti. Dokážou přijít mnohému na kloub. Střelec potřebuje realizovat svůj potenciál, pak bude neocenitelným pracovníkem. Cílem bývá spravedlnost. Nudit se s ním nebudete.

Co mu udělá radost?
Střelci rádi cestují a poznávají vše nepoznané. Uděláte jim radost DVD s dobrodružnými filmy. Nepohrdnou ani fantasy nebo scifi. Mívají většinou talent na jazyky, a proto i předplacený kurz cizího jazyka nebo vzdělávací CD je neurazí. Potěšíte je i předplacenou letenkou do vzdálené země. Střelci si rádi hrají, kupte jim společenské hry. Jsou také aktivní, proto ocení například příslušenství na kolo, brusle, plavky nebo jakékoliv náčiní pro sport, kterému se s láskou věnují. Lístky do divadla nebo na nějakou významnou společenskou událost jim udělá radost.

Silné stránky Střelce muže.
Jsou optimističtí, intuitivní, idealističtí a spravedliví. Nadchnou se pro mnohé. Dokáží být šlechetní, štědří, upřímní, tolerantní. Mají smysl pro spravedlnost a dobrodružnou povahu. Bývají nezávislí a samostatní.

Slabé stránky Střelce muže.
Jsou lehkomyslný, bývají neklidní. Neustále hledají nové výzvy. Mají výčitky svědomí, když vědí, že nedokončí rozdělané projekty. Mají strach z vlastního selhání. Dokážou být umíněný, nemají rádi omezování. Střelci bývají snobové. Má problém plnit své sliby. Chybí mu takt, svou otevřeností mnohé zraňuje.

Žena ve znamení Střelce:
Bývá nezávislá, intuitivní, chytrá a originální. Dokáže si jít za svým a plnit si své plány. Pro ženu narozenou ve znamení Střelce jsou role ve společnosti a prestiž důležité. Bude často střídat nálady. Jedná podle momentálních emocí. Žije v přítomnosti s výhledem na oslnivou budoucnost. Je zábavná a prostořeká. Nedělá si servítky. Od svého okolí bude potřebovat patřičnou toleranci, přesto je dobrá společnice. Potřebuje volnost a svobodu. Nepatří k věrným typům, přesto mít stabilitu v partnerství je pro ni důležité. Je totiž ráda milována. Žena ve znamení Střelce je nezdolná optimistka a má potřebu říct věci přesně tak, jak cítí. Její celkem reálný pohled na svět s lehce růžovými brýlemi je fascinující místo, kde se dá zažít mnoho dobrodružství a není čas se zaobírat malichernostmi. Obě pohlaví příliš netíhnou k rodinnému životu. Možná je to tím, že druhé lidi mají tendenci vnímat většinou povrchově, protože se soustřeďují na více cílů kolem sebe, jsou často v pohybu a nevidí hloubku duší svých bližních.

Jak svádí muže?
Žena ve znamení Střelce dokáže svádět a flirtovat, protože jí to baví. Je to pro ni dobrodružství. Často je to oslnivá žena s jiskřičkami v očích. Dokáže originálním způsobem vám složit poklonu tak, že v sobě vystřídáte různé emocionální pochody, než vás na závěr usadí doznáním, že jste ten nejhezčí chlap, kterého poznala. Nedá se bohužel vyhnout začátku, kdy zdůrazní vaše nedostatky a silně je potrhne a srovná s někým, kdo možná byl génius, ale nějakou dobu pobýval v blázinci a ve vězení.

Jak můžete svést ženu Střelce?
Především jí lichoťte a připravte se na její ostrovtipnou komunikaci. Dokáže být okouzlující, zábavná a působit nevinným dojmem. Brzy však pochopíte, že je to pouhé zdání. Když jí pozvete na rande do luxusní restaurace nebo na večírek bude nadšená. Též divadlo nebo kino, jakákoliv společenská událost jí udělá radost. Buďte především trpěliví, žena Střelec se nenechá jen tak polapit.

Jaká je žena Střelec manželka?
Žena ve znamení Střelce potřebuje partnera, který ocení její jedinečnost a smysl pro humor. V dlouhodobých vztazích často nesetrvávají, i když jsou i výjimky. Záleží na manželovi, který jim poskytne určitou volnost a citové zázemí. Je schopná svého partnera podporovat v mnoha ohledech, především v pracovní kariéře. Uznání jejího partnera je i jejím.

Jaká je žena Střelec milenka?
Žena Střelec je vynalézavá a hravá. Nemá ráda hrubé zacházení. Dokáže vás překvapit i oslnit. Je důležitá její momentální nálada. Určitě se s ní nudit nebudete.

Jaká je žena Střelec nadřízená?
Vaše nadřízená k vám bude upřímná za každou cenu. Sama má ráda jednání narovinu. Nadřízená ve znamení Střelce bude mít často mnoho práce a časový plán se jí příliš splňovat nebude. Dokáže vás ocenit a i svěřit s tím, abyste jí poradili v nějakém těžším úkolu. Tím dokáže dát druhým lidem najevo, že jsou pro ni a práci důležití a zvyšuje tím motivaci všech. Tím není řečeno, že by si nedokázala sama poradit. Má totiž skvělý úsudek, takže všechny navádí správným směrem.

Jaká je žena Střelec podřízená?
Mnohému se snaží přijít na kloub. Ví, co se od ní očekává. Ale občas slíbí více než je pak reálně schopná zvládnout. I s tím si však dovede poradit, pomáhá jí její vrozená radost do života a optimistický pohled, že všechno zlé je pro něco dobré. Mnohé věci se jí nedotknou do hloubky, protože zítra je přeci taky den. Má dar zvládat dobře krizové situace a zpracovávat rizikové faktory.

Co jí udělá radost?
Střelci rádi cestují a poznávají vše nepoznané. Uděláte jim radost DVD s dobrodružnými filmy. Nepohrdnou ani fantasy nebo scifi. Mívají většinou talent na jazyky, a proto i předplacený kurz cizího jazyka nebo vzdělávací CD je neurazí. Potěšíte je i předplacenou letenkou do vzdálené země. Střelci si rádi hrají, kupte jim společenské hry. Jsou také aktivní, proto ocení například příslušenství na kolo, brusle, plavky nebo jakékoliv náčiní pro sport, kterému se s láskou věnují. Lístky do divadla nebo na nějakou významnou společenskou událost je také potěšíte.

Silné stránky Střelce ženy.
Jsou optimističtí, intuitivní, idealističtí a spravedliví. Nadchnou se pro mnohé. Dokáží být šlechetní, štědří, upřímní, tolerantní. Mají smysl pro spravedlnost a dobrodružnou povahu. Bývají nezávislí a samostatní.

Slabé stránky Střelce ženy.
Jsou lehkomyslný, bývají neklidní. Neustále hledají nové výzvy. Mají výčitky svědomí, když vědí, že nedokončí rozdělané projekty. Mají strach z vlastního selhání. Dokážou být umíněný, nemají rádi omezování. Střelci bývají snobové. Má problém plnit své sliby. Chybí mu takt, svou otevřeností mnohé zraňuje.

Střelec jako rodič:
Střelec je dobrodruh a to samé bude uplatňovat u svého potomka. Dítě rodiče Střelce se nebude nudit a dočká se velké podpory jeho vzdělání. Rodič ve znamení Střelce má tendence přenášet své sny na svého potomka. Není příliš disciplinovaný a u dítěte je tento druh výchovy nutný. Jinak jsou to pečliví a starostliví rodiče.

Dítě ve znamení Střelce (Co vás čeká a nemine):
Malý Střelec je hravý, rozpustilý a přátelský. Je zvídavý a nadchne se pro cokoliv. Nadšení mu ne vždy vydrží dlouhou dobu. Je zpravidla velmi inteligentní a má nadání na jazyky. Je nutné, abyste svého malého Střelce zaměstnali a učili ho, dotahovat věci do konce. Veďte ho k toleranci a odpovědnosti. Děti ve znamení Střelce bývají aktivní ve sportu.

S kým si Střelci nejlépe rozumí:
  • v partnerském vztahu si rozumí se zrozenci Býka, Blíženců, Lva, Vah, Štíra, Vodnáře nebo Ryb.
  • v pracovním vztahu/prostředí s lidmi narozenými ve znamení Býka, Blíženců, Štíra, Kozoroha, Vodnáře a Ryb.
Slavné osobnosti ve znamení Střelce:
Rudolf Hrušínský
Miloš Forman
Hana Hegerová
Ladislav Smoljak
Josef Abrhám
Kim Basingerová
Ludwig van Beethoven
Walt Disney
Jane Fondová
Winston Churchill
Radek John
Edith Piaf
Brad Pitt
Frank Sinatra
Marie Stuartovna
Steven Spielberg
Tina Turnerová
Mark Twain
Luxusní hodinky za velkoobchodní ceny
O Ecards |  Ecards Club |  Kontaktujte nás |  Ochrana osobních údajů |  Pravidla serveru |  Reklama
Pomozte nám zlepšit Ecards
Copyright © 2005 - 2018, Ecards.cz