Registrace  |  Přihlášení  |   Košík
Znamení zvěrokruhu > 
Zvěrokruh
Beran 21.3. - 20.4.  
Býk 21.4. - 21.5.  
Blíženci 22.5. - 21.6.  
Rak 22.6. - 22.7.  
Lev 23.7. - 22.8.  
Panna 23.8. - 22.9.  
Váhy 23.9. - 23.10.  
Štír 24.10. - 22.11.  
Střelec 22.11. - 21.12.  
Kozoroh 22.12. - 20.1.  
Vodnář 21.1. - 20.2.  
Ryby 21.2. - 20.3.  
Štír
Vodní znamení
Tarotová karta: Smrt
- Význam této karty spočívá v transformaci. Něco starého musí skončit, aby mohlo vzniknout něco nového. Postupovat dopředu lze jen, když dokážeme opustit jistoty minulosti.
Barvy: hnědá, červená, zelená, modrá, tyrkysová
Planeta: Mars a Pluto
- Mars je představitelem síly, energie a bojovnosti. Vůdčí kvality mu nejsou cizí. Dává velkou odvahu a silnou vůli. Špatný aspekt značí překotnost, drzost, prchlivost, touhu po nadvládě, silný pudový život a nadměrnou chlubivost.
- Pluto dává silnou vůli a schopnosti působit na druhé a vůli je ovládat. Dává také velkou představivost a lidé, kde působí Pluto, mají velké ideály. Špatný aspekt vyvolává chorobnou touhu po moci a sklon působit násilí a krutosti.


Obecná charakteristika Štíra:
Lidé narození ve znamení Štíra mají velmi jasné myšlení, bystrý úsudek a přesný odhad situace. Mají dobrou paměť a aktivní tvořivé myšlení. Dokážou s velkou tvrdošíjností hájit své názory. Štír mívá ze všech znamení nejhorší pověst. Je to proto, že bývá chybně vykládán. Štíři jsou velmi emocionální a berou vše neuvěřitelně vážně. Jsou schopní jít z extrému do extrému. Často podléhají černobílému vidění. Dokáží být neuvěřitelně zábavní, přátelští a vřelí, ale stejně tak dokážou být chladní, zamlklí a působit nevyzpytatelně. Mají velkou vůli a intuici, která se málokdy mýlí. Lidé narození v tomto znamení jsou zvědaví, pokud je někdo zajímá, nebudou litovat vynaloženého úsilí, aby zjistili, co potřebují. Štíři touží po uznání svých kvalit, přesto se přátelí s lidmi, kteří jsou duševně na mnohem nižší úrovni než oni. Spočívá to v tom, že se rádi nechají obdivovat. Mnohé jejich nápady neuvádějí do reality, musela by je hnát silná negativní síla, nebo touha se někomu zavděčit. Štíři jsou úžasní společníci, přitažlivé osobnosti, kteří nešetří námahou vytvořit skvělé prostředí pro své milé. Dokáží ale i velmi žárlit a závidět, ale málokdo se to dozví. Často prožívají mučivé stavy mysli a nikdo z okolí o tom nemá ani tušení.

Vztah Štíra k umění:
Štíři jsou velmi zvídaví a mají pro umění cit. Ne všechno je zaujme, ale pokud je něco fascinuje, jsou to záhady a historie. Rádi čtou a také z nich mohou být samotní umělci. Mají talent a jsou velmi tvořiví. Rádi navštěvují památky, výstavy a umělecké akce.

Vztah Štíra ke sportu:
Štíři nejsou velkými sportovci. Pokud sportují, dělají to v rámci zábavy nebo svého zdraví. Přesto silné předpoklady ke sportu nemají. Není to jejich doména.

Vztah Štíra k penězům:
U Štírů nejsou peníze na prvním místě. Potřebují ke své stabilitě nejlépe nějakou ušetřenou částku na svém kontě, která bude dostačující rezervou, ale neváhají si také užívat toho, co mají rádi. Rozhodně nejsou lakomí a příliš šetrní. Peníze vnímají jako prostředek k uspokojování svých potřeb a potřeb jejich blízkých. Také jsou schopní druhým pomáhat a klidně jim i půjčí. Chtějí být uznáváni a chváleni. Jsou schopni si peníze vydělat, ale je pro ně mnohem důležitější, aby vykonávali práci, která je baví.

Vhodné profese pro Štíra:
Štíři potřebují zaměstnání, které je baví a naplňuje. Mají schopnost lidem navracet zdraví, vůli a naději a dokážou se orientovat v krizových situacích. Může se jednat také o práci, která jde do hloubky a Štíři se pak vyžívají ve svém zjišťování tajemství a odkrývání záhad. Vhodné profese pro Štíra mohou být: archeolog, knihovník, lékař, terapeut, hudebník, dozorce, voják, kovář, detektiv, výzkumník, exekutor, astrolog a další.

Muž ve znamení Štíra:
Muži Štíři jsou charismatičtí a vášniví. Svou lásku prožívají vždy intenzivně. Na cizí lidi může muž Štír působit uhlazeným a neosobním dojmem. Pod slupkou vyrovnanosti to ale jenom vře. Nezahrávejte si z jeho city. Mají sklony mít vše pod kontrolou a to i své blízké. Tíhnou k žárlivosti a potřebují mít jistotu, že je jim partnerka skutečně oddaná. Někdy jim přílišná hrdost nedovolí omluvit se. Především nikdy nezapomínají a to se vztahuje jak na pozitivní vzpomínky, tak i ty negativní. Jsou schopní odpouštět, ale jen některé věci, přesto pokud vám odpustí, stejně není nic smazané. Není horšího nepřítele, než je Štír. Když muž ve znamení Štíra má někoho opravdu rád, je vždy loajální, dokáže pomoci a oplývá soucitem. Dobře vidí do lidí a dokáže odhadnout jejich slabé stránky, stejně tak i jejich klady a patřičně je nasměrovat.

Jak Štír svádí ženy?
Muž ve znamení Štíra svádí ženy svých charismatem. I když může působit ze začátku dost chladně a uhlazeně. Záleží na okolnostech a především, jak moc je mu daná žena sympatická. Štíři vidí do hloubky a rádi pomáhají. Pravděpodobně využije situace, kdy své vyvolené bude moct nabídnout rámě a podporu.

Jak můžete svést muže Štíra?
U muže Štíra nešetřete chválou. Ale snažte se být upřímní. Štír se velmi dobře zná a chvalte především kvality, které skutečně cítíte a vidíte vy sama, že jimi oplývá. Postupujte pomalu, ale jistě. Odzbrojíte ho upřímností i ve vyznání svých citů. Popisujte mu to, co skutečně cítíte. Hýčkejte ho a bude šťastný.

Jaký je muž Štír manžel?
Muž ve znamení Štíra bývá obětavým a oddaným manželem. Jsou orientovaní na rodinu, která je pro ně velmi důležitá. Jsou citliví k potřebám druhých. Rodinu ochraňují tak úzkostlivě, že pokud někdo jeho zázemí ohrozí a zaútočí, bude to brát jako útok sám na sebe a pak bývá velmi krutý a nelítostný. Bude mít snahu rodinu řídit a kontrolovat. Musí mít o všem přehled. Tíhne k žárlivosti, kterou ale nedává najevo hned, ale postupně je schopný taktizovat.

Jaký je muž Štír milenec?
Je to muž citlivý a vášnivý. Prožívá lásku se vším všudy. Dokáže být zábavný, starostlivý a něžný. Je vášnivý a takové smršti přece nelze odolat. Přesto v určitých momentech bývá uzavřený a těžko se dozvíte ho jeho nejniternějších myšlenkách.

Jaký je muž Štír nadřízený?
Štíři bývají dobrými šéfy. Jsou přísní a tvrdí, ale zaručují úspěch. Dokáží oslnit a také vycítit vhodnou příležitost. Umí číst v lidech a rozpoznají talent a přednosti, stejně tak vnímají i slabé stránky a neváhají je vyzdvihnout, pokud nebudete ke svému Štířímu nadřízenému upřímní. Dobře si vybírají své podřízené do kolektivu. Rádi vítězí a určitě jsou schopní maximální podpory svého týmu, když vycítí zaváhání. Může působit nevyzpytatelně a záhadně. Bývá uzavřený a nerad o sobě prozrazuje příliš. Nikdy nelžete, Štír do vás vidí.

Jaký je muž Štír podřízený?
Štíři díky své povaze mají o sobě vysoké mínění. V podřízených pozicích se často nevyskytují. Dobře pracují samostatně a s plným nasazením. Jsou to dobří pracanti a vždy jdou do všeho naplno. Mají tendence svou práci zlepšovat a zdokonalovat. Práce v kolektivu je pro něho náročná, většinou působí odtažitě a nemá potřebu všechno komentovat. Přesto má neuvěřitelný talent odhadovat věci a jejich vývoj. Jeho úsudek je pak velmi hodnotný. Musíte se ho však zeptat a to především o samotě. Ostatní kolegové se ho často bojí, a proto nebývá tolik oblíbený. Když má dobrou náladu, dokáže být skvělým společníkem.

Co mu udělá radost?
Štíři rádi čtou. Knihy jako detektivní příběhy, psychologickou literaturu nebo knihy o záhadách a magii nepohrdnou. Muži narození v tomto znamení se zajímají o politiku, historii a vojenství. Vůně mají rádi těžší , proto si vybírají orientální vůně. V koupi oblečení nejsou nároční. Mají rádi především pohodlí a na značce příliš nezáleží. Dávají přednost černé a červené. Také CD s hudbou a DVD s jejich oblíbeným filmem jim uděláte radost.

Silné stránky Štíra muže.
Štíři jsou soucitní, mají silnou vůli a vytrvalost. Jsou odvážní, věrní, houževnatí a trpěliví. Mají skvělý instinkt a dokáží vidět do lidí.

Slabé stránky Štíra muže.
Štír nikomu nedůvěřuje, má snahu mít vše pod kontrolou. Umí se dobře přetvařovat a není schopen odpouštět. Je pomstychtivý, a pokud mu ublížíte, zaútočí v nečekaný moment, aby vám to vrátil. Tíhne k pesimismu, je žárlivý a podezíravý. Chybí mu tolerance.

Žena ve znamení Štíra:
Je přitažlivá, zajímavá a má své kouzlo. Když jí o něco jde, dokáže přijmout i podřízenou roli. Jedná se však o rafinovanou hru, která jí dovede k cíli. Může se zdát, že do mnohých aktivit se pouští po hlavě, ale ona má všechno dopředu promyšlené. Žena ve znamení Štíra působí záhadně a mnohé fascinuje. Dokáže být přátelská a zábavná, ale také chladná a zamlklá. Je těžké se v ní orientovat a zjistit, co si skutečně myslí. Dokáží spolehlivě rozpoznat slabosti a stíny lidské povahy a pátrají po tajemstvích lidské duše. Štírky jsou hrdé a odvážné. Jsou to věrné partnerky. Nemají rádi slabochy. Je podezřívavá a majetnická. Každou laskavost mnohonásobně vrátí, to však platí i opačně. Nezapomíná a nesnáší lži.

Jak svádí muže?
Ženy ve znamení Štíra mají přirozené charisma. Mohou působit stydlivě a plaše, ale také umí svádět a taktizovat. Pokud si nějakého muže vyhlídnou, dokážou se mu dostat pod kůži. Avšak vše působí nenásilným dojmem. Jsou dobré manipulátorky. Jsou vášnivé a skrývají skutečný poklad.

Jak můžete svést ženu Štíra?
Ženu Štíra upoutáte svou upřímností, otevřeností a obdivem k jejím vlastnostem a schopnostem. Nesnažte se jí lhát, protože ona to vycítí a uzavře se. Postupujte pomalu, ale vytrvale.

Jaká je žena Štír manželka?
Žena ve znamení Štíra je oddanou manželkou. Pokud Štír svého partnera miluje, pak ho má tendenci podporovat a chválit. Dokáže se vzdát i své kariéry pro blaho rodiny. V tom je velmi obětavá. Rodina je pro ni základ stability a jistoty, ale bude po svém manželovi vyžadovat, aby rodinu finančně dobře zajistil.

Jaká je žena Štír milenka?
Pro muže je žena ve znamení Štíra záhadná, a proto velmi přitažlivá. Nenechá totiž nikoho jen tak nahlédnout pod pokličku. Bývá nevyzpytatelná a ráda vytváří erotické hry a erotické napjetí, kdy pak povolí její zábrany a ona může dát průchod své vášni.

Jaká je žena Štírka nadřízená?
Žena Štír má dobré předpoklady k vůdčím pozicím. Je moudrá a snaží se pochopit myšlení druhých lidí. Ráda vytváří nové a efektivnější způsoby, jak zdokonalit nebo zlepšit práci a směřování k cíli. Své podřízené se snaží motivovat, aby pro firmu udělali, co nejvíce. Je důsledná a má ráda pořádek a o všem přehled. Dokáže si poradit prakticky s čímkoliv. Očekává podporu týmu. Dobře odhadne, kdo se hodí na jakou práci, a proto její oddělení či firma dobře funguje, zejména co se týče lidských zdrojů. Buďte k ní upřímní a nemusíte se jí bát svěřit. Stejně vás má prokouknuté, a pokud potřebujete volno kvůli rodinným starostem, vyjde vám vstříc.

Jaká je žena Štír podřízená?
S podřízenou ve znamení Štíra je vhodné si nastavit mantinely i cíle jasně a srozumitelně pro obě strany. Pak vám bude oddaná a věrná. Neomezujte ale její nápady a vize. Je hrdá na své myšlenky a dopřejte jí v tomto směru prostor. Má skvělou intuici a dokáže proniknout do podstaty věcí. Její skvělý odhad jí málokdy klame, a proto je schopná vás včas upozornit na zjištěné nedostatky.

Co jí udělá radost?
Štíři rádi čtou. Knihy jako detektivní příběhy, psychologickou literaturu nebo knihy o záhadách a magii nepohrdnou. Muži narození v tomto znamení se zajímají o politiku, historii a vojenství. Vůně mají rádi těžší a tíhnou k orientu. V koupi oblečení nejsou nároční. Mají rádi především pohodlí a na značce příliš nezáleží. Dávají přednost černé a červené. Také CD s hudbou a DVD s jejich oblíbeným filmem jim uděláte radost.

Silné stránky Štíra ženy.
Štíři jsou soucitní, mají silnou vůli a vytrvalost. Jsou odvážní, věrní, houževnatí a trpěliví. Mají skvělý instinkt a dokáží vidět do lidí.

Slabé stránky Štíra ženy.
Štír nikomu nedůvěřuje, má snahu mít vše pod kontrolou. Umí se dobře přetvařovat a není schopen odpouštět. Je pomstychtivý, a pokud mu ublížíte, zaútočí v nečekaný moment, aby vám to vrátil. Tíhne k pesimismu, je žárlivý a podezíravý. Chybí mu tolerance.

Štír jako rodič:
Štír jako rodič je důsledný a vyžaduje určitou disciplínu. Je seriózní a empatický. Bývá citlivý k potřebám dítěte. Velmi mu záleží na úspěchu svého potomka. Má tendence dítě velmi kontrolovat. Přesto své dítě chrání a stojí za ním. Je důvěřivý a pečlivý.

Dítě ve znamení Štíra (Co vás čeká a nemine):
Malý Štír bývá tichý a poslušný. Přesto své pocity příliš nevyjadřuje a má tendenci být tichým pozorovatelem. Dítě ve znamení Štíra je citlivé, a proto zranitelné. Pokud má sourozence, dost možná na ně žárlí. Potřebuje se realizovat ve svých zájmech, které mu pomohou pochopit, co se děje v jeho nitru.

S kým si Štíři nejlépe rozumí:
  • v partnerském vztahu si rozumí se zrozenci Býka, Raka, Lva, Panny, Střelce, Vodnáře nebo Ryb.
  • v pracovním vztahu/prostředí s lidmi narozenými ve znamení Býka, Blíženců, Lva, Vah, Střelce, Kozoroha, Vodnáře a Ryb.
Slavné osobnosti ve znamení Štíra:
Rudolf Hrušínský nejml.
Miroslav Horníček
Pavel Trávníček
Petra Janů
Marta Kubišová
Marie Antoinetta
Karel Havlíček Borovský
Richard Burton
Fjodor Michajlovič Dostojevskij
Jodie Fosterová
Indíra Gándhíová
Annie Girardotová
Princ Charles
Grace Kellyová
Jana Koubková
Demi Mooreová
Julia Robertsová
Marie Rottrová
Nicolo Paganinni
Pablo Picasso
Voltaire
Pavel Zedníček
Luxusní hodinky za velkoobchodní ceny
O Ecards |  Ecards Club |  Kontaktujte nás |  Ochrana osobních údajů |  Pravidla serveru |  Reklama
Pomozte nám zlepšit Ecards
Copyright © 2005 - 2018, Ecards.cz