Registrace  |  Přihlášení  |   Košík
Znamení zvěrokruhu > 
Zvěrokruh
Beran 21.3. - 20.4.  
Býk 21.4. - 21.5.  
Blíženci 22.5. - 21.6.  
Rak 22.6. - 22.7.  
Lev 23.7. - 22.8.  
Panna 23.8. - 22.9.  
Váhy 23.9. - 23.10.  
Štír 24.10. - 22.11.  
Střelec 22.11. - 21.12.  
Kozoroh 22.12. - 20.1.  
Vodnář 21.1. - 20.2.  
Ryby 21.2. - 20.3.  
Rak
Vodní znamení
Tarotová karta: Vůz
- tato karta hovoří o aktivitě a pohybu. Symbol sebekontroly, síly vůle a sebedisciplíny.
Barvy: stříbrná, bílá, zelená
Planeta: Měsíc
- symbolizuje city, duševní i pudový život. Způsobuje náladovost, velkou fantazii, touhu po změnách. Protikladem je nestálost, zmatenost, ostych i prolhanost.

Obecná charakteristika Raka:
Typickými projevy Račí povahy jsou smích a pláč. Rak umí být veselý a zábavný. Miluje vtipy, veselé historky a dokáže být i dobrým vypravěčem bez zbytečného naparování. Znamení Raka je ovládáno Měsícem, který dává lidem narozeným v tomto znamení, zvláštní, výrazné citové založení, a tím i značnou zdrženlivost a nesmělost. Dokáží se stejně jako vesele smát a dovádět, rozplakat při pouhém slovíčku nebo dojemné scéně ve filmu. Raci milují svůj domov, rodinu, ale bývají vláčení svými romantickými představami. Jedná se o jedno z nejkomplikovanějších znamení zvěrokruhu. Jsou senzitivní a často se díky tomu schovávají do své ulity, kde dokáží být sami se sebou i několik dní. Raci rádi pomáhají druhým, ale také milují, pokud se někdo stará a pečuje o ně. Obojí však vede k závislosti na druhých. Ztráty vztahů nesou těžce. Po citové stránce jim trvá dlouho, než se rány zacelí. Častěji než zlost, mají na repertoáru lítost či naříkání a spíš než násilí, předvedou milou bezradnost. Ve své podstatě jsou to introverti, kteří na sebe neradi poutají pozornost, ale o to jsou poutavější. Raci neradi mluví o svých hlubokých citech, ale s pochopením a zájmem každého vyslechnou. Dokážou ale i velmi kritizovat, přesto si jí nechávají často pro sebe. Je to z důvodu, že nechtějí příliš zraňovat, činí ale skrytou formou, proto se mnohým může zdát, že si z nich dělají legraci.

Vztah Raka k umění:
Raci bývají velmi umělecky založení a mnozí z nich umějí své bohaté citové vjemy sdělovat slovem, zpěvem i štětcem. Mají estetické cítění a volí spíše přírodní barvy i materiály. Důležité je, aby to v sobě mělo určitou originalitu a jedinečnost. Bývají dobrými herci a mají kouzlo své osobnosti zahalené v hávu emocí.

Vztah Raka ke sportu:
Raci jsou rádi v pohybu. Vytvářejí si vlastní tempo, které jim vyhovuje. Preferují spíše sporty, které jsou individuální. Například tanec, běh, posilování. Rádi tvoří a dávají do pohybu určitou originalitu. Též milují procházky do přírody a s nimi spojené stanování či pobyt pod otevřeným nebem. Avšak dle nálady mají rádi i své pohodlí. Přesto jsou velmi houževnatí.

Vztah Raka k penězům:
Lidé ve znamení Raka jsou velmi praktičtí v otázkách financí a životní úrovně. Potřebují sobě i své rodině zajistit pohodlný život. Bývají šetrní. Takový vztah k penězům mají od dětství. Zatímco spolužáci utráceli kapesné, Raci jej ukládali a zvažovali každou investici. Peníze hrají jednu z hlavních rolí u výběru profese.

Vhodné profese pro Raka:
Zrozenci tohoto znamení se uplatní v pracovním prostředí, kde budou moci o někoho pečovat. Potřebují využít své citlivosti, empatie a vnímavosti. Mezi vhodná povolání patří učitel, realitní makléř, majitel penzionu, kuchař, historik, archeolog nebo personalista.

Muž ve znamení Raka:
Muž ve znamení Raka bývá nepředvídatelný. Z romantika se rázem stane domácí kutil. Ve společnosti se chová většinou galantně, uhlazeně, někdy až ostýchavě. Jakmile zmapuje terén nelze ho přeslechnout. Je přátelský a slušný. Muž Rak potřebuje ženu obdivovat i za předpokladu, že ona sama ho přesáhne i intelektuálně nebo z pozice lépe placené profese. Jeho nálady jsou proměnlivé. Bývá sebestředný a je pro něho důležité být ujišťován o lásce. Mívají velmi blízký vztah k matce, což odráží jeho úctu k ženám. V tomto ohledu tíhne k tradicím. Dokáže být věrný partner, ale také záletník. Jeho citlivost je však neměnná.

Jak Rak svádí ženy?
Muži ve znamení Raka upoutají ženu zpravidla svým vybraných chováním. Bývají slušní a zdvořilí, což ženě imponuje. Jsou citlivý a vnímavý. Ženám projevují úctu, která pochází od jejich vztahu k matce. Rádi zvou své vyvolené na večeře, romantická místa, která nadchnou určitou originalitou. Dává průchod své fantazii. Přesto může delší dobu trvat, než muž Rak získá odvahu. Je obezřetný, vychází to z jeho citlivé povahy. Rány i odmítnutí nese těžko a trvá dlouho, než se s tím vypořádá.

Jak můžete svést muže Raka?
Především se obrňte trpělivostí. Raci jsou pomalí a dávají si pozor na své city. Vědí, že přes ně jsou zranitelní. Muže Raky je potřeba velmi chválit. Především zaměřte svou pozornost na jejich pečlivost a důkladnost, které si cení. Snažte se je oslnit ať už krásou nebo intelektem. Musí k vám vzhlížet. Raci mají rádi romantiku a z vaší strany určitá nesmělost je na místě. Dejte jim prostor a snažte se budovat důvěru.

Jaký je muž Rak manžel?
Rak jako manžel dokáže vytvořit zázemí, které i on sám potřebuje. Vyznává tradiční hodnoty a rozdělení rolí, přesto jeho vyvolená musí být vždy pro něho hodna obdivu. Proměnlivost nálad je velmi častý jev, se kterým se jeho manželka musí vyrovnat. Rak muž dokáže být věrným a citlivým partnerem, který o svou ženu pečuje, dokáže jí uctívat a zahrnout milými slůvky, zároveň však bývá nestabilní a tíhne k nevěře. Je ale velmi těžké s ním mluvit o jeho hlubokých citech, nerad je dává najevo. Má spíše tendenci vyslechnout svou partnerku.

Jaký je muž Rak milenec?
Muž ve znamení Raka dokáže být dvojaký. Jeho partnerka nikdy neví, s čím se setká. Na jedné straně bývá něžný, pozorný a opatrný na druhé straně jeho milostná objetí mohou být drsná, násilnická, ale zároveň i nápaditá. Má však velkou smyslnost a bývá přitažlivým mužem.

Jaký je muž Rak nadřízený?
Svou proměnlivost dává Rak jako nadřízený i do své pozice. Na jedné straně dokáže být zábavný a příjemný šéf, se kterým se nikdy nudit nebudete. Dokáže vyprávět vtipy, smát se a radostně motivovat. Tuto stránku však v pracovním prostředí neukazuje příliš často, více se s ní setkáte mimo pracovní dobu nebo na nějakém večírku. Druhá jeho tvář je velmi pečlivá a vážná. Tuto tvář vídáte častěji. Je svědomitý, snaží se plnit své úkoly a od svých podřízených vyžaduje to samé. Přeje si mít své podřízené čestné a spolehlivé. Často mívá bručivé nálady a jeho chování je nevyzpytatelné především, pokud chcete zvýšit plat. Jeho podřízený bude mít jistější zaměstnání, když si bude hlídat svůj vzhled a upravenost, narovná si kravatu a vyleští boty. Také bystrý rozum a snaha o vylepšení, bude dobrým ukazatelem pro Račího šéfa, že si svého zaměstnance může vážit.

Jaký je muž Rak podřízený?
Muž Rak bývá velmi prospěšným podřízeným. U něho budete mít téměř jistotu, že skutečně pracuje pro svého šéfa. Považuje své zaměstnání za bezpečný svět, který ho baví. Snaží se stále učit novým věcem, rozvíjet své schopnosti a bude velmi užitečný při intuitivních rozhodnutích. Je však nutné Raka náležitě odměňovat, protože obálka s výplatou je pro něho velmi významná složka představující právě jistotu, kterou potřebuje. Bude vám oddaným a zároveň samostatným i schopným zaměstnancem, pokud ho tímto budete uznávat. Čím více bude schopnějším a výkonnějším, tím bude automaticky očekávat zvýšení odměny za svou práci. Pokud se mu dlouhodobě nedostane tohoto nutného uznání, odchází jinam. Není to sice pro něho lehké, protože Raci neradi opouštějí své jistoty, ale jeho praktická stránka bývá silnější. Potřebuje se rozvíjet a být v pohybu.

Co mu udělá radost?
Rakovi uděláte radost nějakým praktickým dárkem. Pořiďte jim něco do domácnosti nebo na zahradu. Má rád luxusní věci, tak i starožitnosti.

Silné stránky Raka muže.
Zrozenci tohoto znamení bývají citlivý, empatičtí a soucitní. Pomůžou vám v nouzi, chovají se laskavě a bývají pravými gentlemany. Jsou starostlivý a dokáží dobře pečovat o rodinu. Mají rovněž kombinační schopnosti, a proto jejich návrh bývá často ten pravý. Mají velkou fantazii, kterou dokážou využívat v praxi.

Slabé stránky Raka muže.
Rak bývá dobrým manipulátorem. Rád zesměšňuje a využívá skrytou kritiku. Nemá rád změny a někdy příliš lpí na starých zajetých zvycích. Mívá sklon citově vydírat a často bojuje s pocity závisti a zášti. Bývá nestálý i prolhaný.

Žena ve znamení Raka:
Žena ve znamení Raka potřebuje vědět, že je potřebná a nenahraditelná. I když si zakládá na samostatnosti, má v sobě zakořeněnou touhu být rozmazlovaná a ochraňovaná. Líbí se jí ve středu zájmu, i když může působit ostýchavě. Pečlivě si vybírá, koho poctí svou náklonností. Většinou jí brzdí strach z odmítnutí nebo zesměšnění. Ženy Raci mají bohatou fantazii a nadání pro uměleckou tvorbu. Mají také nos na dobrou investici. Je šetřivá a s penězi vůbec zachází opatrně. Ráda spoří, a když utrácí, tak pouze v případě, že je duševně zraněná. Umí dobře zacházet s pocity druhých a skrze ně manipulovat. K dosažení svých cílů často využívá role trpitelky a oběti. Jsou pečující a neodmítají pomoci druhým.

Jak svádí muže?
Ženy ve znamení Raka mají osobní kouzlo, které muže přitahuje. Jsou vybíravé a pečlivě váží každý krok vpřed. Někdy jim odhodlání dlouho nevydrží a vzdávají se dřív, než je nutné. Vede je k tomu strach z odmítnutí nebo zesměšnění. Žena Rak nerada někoho dobývá, spíše bývá sama dobývána a ujišťována o lásce a citu.

Jak můžete svést ženu Raka?
Ženu Raka musíte často ujišťovat o své lásce a chválit její praktičnost, kuchařské umění nebo dovednosti. Má ráda luxus, určitě jí ohromí pozvání na večeři či romantický výlet parníkem. Buďte trpělivý.

Jaká je žena Rak manželka?
Žena Rak dokáže být starostlivou a pečující partnerkou, která vás bude obdivovat. Má ráda pořádek a dbá na slušné chování. Je velmi spořivá, myslí na praktické stránky vašeho vztahu. Můžete se na ní v tomto ohledu více jak spolehnout. Domov je pro ni důležitý, a pokud jí dáte zázemí a zároveň vnesete do jejího života trochu originality a pohybu, bude kvést. V případě nespokojenosti má tendence hledat jistotu jinde. I když velmi nerada opouští své zázemí a bývá věrnou manželkou. Potřebuje uznání, jinak se staví do role oběti.

Jaká je žena Rak milenka?
Žena ve znamení Raka dokáže používat svůj šarm naplno. Je svůdnicí a oplývá smyslností. Ráda se sexy obléká, voní, maluje. Prostě miluje koketování a svádění. Žena Rak bývá vynalézavá, metodická a hravá milenka.

Jaká je žena Rak nadřízená?
Žena Rak v pozici nadřízené nebude na vás příliš tlačit s termíny. Dává určitý prostor pro individuální rozvoj a je ráda, když mnohé se vykoná za ní. Každý jednotlivý krok vpřed promýšlí a neváhá se poradit. Má diplomatické nadání a vystupuje noblesně. Umí se smát a zároveň jí potkáte hluboce zamyšlenou. Ženy ve znamení Raka nebývají příliš ambiciózní v kariéře. Přesto jsou rádi středem pozornosti a mají díky svému rozumu a bohaté fantazii dar vyvodit z mnoha kombinací vhodný závěr. Na jejich úsudek se můžete spolehnout. Chvalte jejich úspěchy, styl a snažte se jednat se svou Račí nadřízenou jako s dámou.

Jaká je žena Rak podřízená?
Žena ve znamení Raka své povinnosti plní, ale s tempem si příliš hlavu neláme. Dokáže překvapit zajímavými nápady. Díky, jejímu kombinačnímu přemýšlení se jí daří nacházet schůdné cesty úspěchu. Bývá šikovná i v praktických rovinách. V jejích náladách se ani nesnažte vyznat. Chvalte jí a oceňujte její schopnosti. Pozor si dávejte při kritizování jejích schopností. Kritiku velmi špatně nese a zejména pokud je podána hrubým způsobem. Nejdříve zmiňte její přednosti a pak teprve nedostatky a hledejte společné řešení dříve, než nad tím začne přemýšlet.

Co jí udělá radost?
Ženu Raka potěšíte vkusnými a praktickými dárky. Pořiďte jim něco do domácnosti nebo na zahradu. Má ráda luxusní šperky, parfémy jemných vůní a starožitnosti.

Silné stránky Raka ženy.
Zrozenci tohoto znamení bývají citlivý, empatičtí a soucitní. Pomůžou vám v nouzi, chovají se laskavě. Jsou starostlivý a dokáží dobře pečovat o rodinu. Mají rovněž kombinační schopnosti, a proto jejich návrh bývá často ten pravý. Mají velkou fantazii, kterou dokážou využívat v praxi. Ženy Raka bývají přitažlivé a smyslné.

Slabé stránky Raka ženy.
Žena Rak bývá dobrým manipulátorem. Často zesměšňuje a využívá skrytou kritiku. Nemá ráda změny a někdy příliš lpí na starých zajetých zásadách. Mívá sklon citově vydírat a často bojuje s pocity závisti a zášti. Někdy jsou nestálé a žárlivé.

Rak jako rodič:
Rak je ochranitelský, laskavý, citlivý, vřelý a empatický. Dokáže svému dítěti dát tolik lásky a nebojí se projevovat své city. Pro své děti mnoho obětuje. Potíž je v jeho majetnické povaze. Když dítě dospívá, může mít potíže nechat ho jít si svou cestou.

Dítě ve znamení Raka (Co vás čeká a nemine):
Dítě ve znamení Raka bývá citlivé a zranitelné. Potřebuje žít v stabilním prostředí. Děti ve znamení Raka mají tendenci být závislé na citových vazbách. Přesto v sobě mají dostatek individualismu a nezávislého myšlení. Jsou kreativní a mají bohatou fantazii. Občas dokážou sáhnout k manipulaci, aby dosáhli svého. Veďte je k samostatnosti a pořádku. Nechte jim vlastní svět a dopřejte jim čas být občas sami se sebou. I když budou náladové a nevyzpytatelné, obrušujte jim odvahu a především jim dávejte najevo svou lásku a otevřenou náruč.

S kým si Raci nejlépe rozumí:
  • v partnerském vztahu si rozumí se zrozenci Býka, Lva, Panny, Vah, Střelce, Kozoroha nebo Ryb.
  • v pracovním vztahu/prostředí s lidmi narozenými ve znamení Berana, Býka, Blíženců, Panny, Štíra, Střelce a Kozoroha.
Slavné osobnosti ve znamení Raka:
zpěvák Karel Gott
český básník a novinář Jan Neruda
malíř a karikaturista Jiří Winter-Neprakta
hudební skladatel Leoš Janáček
pěvkyně Libuše Domanínská
herec Sylvestr Stallone
herec Harrison Ford
herec a humorista Milan Markovič
český herec Vladimír Ráž
režisér Dušan Klein
americký herec David Hasselhoff
filmový režisér Lubomír Lipský
český hudební skladatel Iša Krejčí
populární herečka Vlasta Fabiánová
herec a bavič Jiří Grossmann
francouzská spisovatelka George Sandová
chilský básník Pablo Neruda
německý spisovatel Lion Feuchtwanger
americký herec Tom Hanks
spisovatel Saint-Exupéry
česká herečka Dana Medřická
herec a politik František Ringo Čech
kytarista Štěpán Rak
herečka Jana Švandová
zpěvačka Yvone Přenosilová
ruský básník Jevgenij Jevtušenko
spisovatel a jazykozpytec Josef Jungmann
spisovatel Franz Kafka
herec Josef Kemr
manželka prezidenta Edwarda Beneše Hana
manželka prezidenta Václava Havla Olga
spisovatel Ernest Hemingway
herec Jiří Krampol
francouzská šansoniérka Mireille Mathieu
herečka Regina Rázlová
český skokan na lyžích Jaroslav Sakala
Luxusní hodinky za velkoobchodní ceny
O Ecards |  Ecards Club |  Kontaktujte nás |  Ochrana osobních údajů |  Pravidla serveru |  Reklama
Pomozte nám zlepšit Ecards
Copyright © 2005 - 2018, Ecards.cz