Registrace  |  Přihlášení  |   Košík
Znamení zvěrokruhu > 
Zvěrokruh
Beran 21.3. - 20.4.  
Býk 21.4. - 21.5.  
Blíženci 22.5. - 21.6.  
Rak 22.6. - 22.7.  
Lev 23.7. - 22.8.  
Panna 23.8. - 22.9.  
Váhy 23.9. - 23.10.  
Štír 24.10. - 22.11.  
Střelec 22.11. - 21.12.  
Kozoroh 22.12. - 20.1.  
Vodnář 21.1. - 20.2.  
Ryby 21.2. - 20.3.  
Panna
Zemské znamení
Tarotová karta: Poustevník
- tato karta znamená hledání vnitřní síly v sobě, duchovní cesta, učení se, odloučení a meditace.
Barvy: modrá, šedá a žlutá
Planeta: Merkur
- působí na rozumové schopnosti, dává bystrost, inteligenci a schopnost dobrého vyjadřování. Obrácený aspekt dává roztěkanost, špatné soustředění a nedostatek přehledu.

Obecná charakteristika Panny:
Panny mají smysl pro pořádek a systém. Jsou to lidé praktičtí a mají manuální schopnosti. Je jim dána trpělivost a soustředění. Uvědomují si, že pořádek jim usnadňuje a zrychluje práci. Tento rys by se mohl zvrtnout i k pedanterii. Své postoje ovládají rozumem, kterým řídí i své city. Jde u nich o opatrnost, aby se neangažovali tam, kde je vše předem prohráno. Tito lidé ve znamení Panny mají silně vyvinutý smysl pro povinnost. Přemýšlejí a analyzují nejen svůj pracovní život, ale i ten soukromí. Když si nastaví nějaká pravidla, pevně je dodržují. I když lidé ve znamení Panny jsou dost urážliví, sami nejdou daleko pro kritiku. Kdo chce s nimi vyjít v dobrém, měl by si uvědomit, že jejich nároky na pořádek a poctivost jsou oprávněné a že nikomu neuškodí. Jsou to bystří a inteligentní a dokážou vládnout i slovem. Jejich styl života jim však nedává příliš prostoru pro zábavu, nicnedělání nebo dokonce pro něco nečekaného. V mnohém hledají potvrzení, záruky, že vše má svůj řád a odůvodnění. Panny rádi pečují o své okolí a mají tendence všem dávat najevo, že oni nejlépe vědí, co je pro ostatní nejlepší.

Vztah Panny k umění:
Zrozenci ve znamení Panny mají rádi věci hmotné a obdivují nejen jejich krásu, ale také kvalitu a náročnost provedené práce. Neustále se chtějí vzdělávat a získávat nové informace a poznatky, proto návštěva výstavy či památek s odborných výkladem, je bude přitahovat mnohem více, než bezmyšlenkovité bloumání v centru města.

Vztah Panny ke sportu:
Pokud se tím lidé ve zrození Panny neživí, sportování není jejich silnou doménou. Je to pro ně do určité míry ztráta času. Upoutáte je leda tím, že jim umožníte spojit příjemné s užitečným. Příjemná procházka nebo běhání jim nečiní takové potíže. Kolektivními sporty nepohrdnou, ale nikdy z nich nebudou příliš aktivně založení sportovci. Jediná výjimka spočívá v tom, že by měli za cíl modelovat své tělo nebo zdravý životní styl, pak budou přesně dodržovat svůj sportovní harmonogram.

Vztah Panny k penězům:
Panna má ráda pořádek a to platí i o finanční stránce. Neradi příliš riskují a své investice dobře zvažují. S penězi umí dobře hospodařit, za nic zbytečného neutrácí a nedokáže pochopit druhé, pokud nesmýšlí podobně jako on. Celý život Panny je obchodní záležitostí a vždy potřebuje mít pocit, pokud se rozhodne do něčeho investovat, tak se mu to musí nejméně tak vrátit. Problém nastává v partnerství, protože Panna má tendenci se dívat na finanční konto svého partnera. Pokud během společného žití se partner Panny dostane do finančních potíží, pak bývá tento zrozenec zemského znamení dosti necitelní a kritičtí.

Vhodné profese pro Pannu:
Zrozenci znamení Panny upřednostňují práci, kde je nutná přesnost. Jsou také manuálně zruční. Mohli by pracovat jako lékař, zdravotní sestra, hodinář, redaktor, komentátor, bylinkář, astrolog, živnostník, veterinář nebo ekonom.

Muž ve znamení Panny:
Muž ve znamení Panny nedává své city příliš najevo. Zvažuje své možnosti a analyzuje jednotlivé kroky k cíli. Nevrhá se do ničeho, co je nedosažitelné. Bývá dost kritický a logický. Muž ve znamení Panny není žádným velkým svůdcem nebo milovníkem. Partnerku si velmi pečlivě vybírají, ta která projde jejich konkurzem, získá obětavého partnera, který jí bude ochoten pomoci a bude loajální. Jeho partnerka si bude muset zvyknout na jeho oddanost práci a nechuť jezdit na výlety nebo dovolené. Také spořivost a pořádkumilovnost je součástí povahy Panny.

Jak Panna svádí ženy?
Muž ve znamení Panny příliš neoplývá vášnivým a flirtováním chováním. Působí sympaticky, ale někdy trochu chladným dojmem. Jeho projev náklonnosti bude spíše o přátelském povídání a větší impuls bude čekat z druhé strany. Jeho kvality se skrývají uvnitř a dá vám je poznat až po delší době, kdy uzná za vhodné se vám více otevřít.

Jak můžete svést muže Pannu?
Rozhodně přistupujte k muži Panně přátelsky, ale ne příliš vlezle. Panna je velmi praktické znamení. Komunikace s mužem Pannou vyžaduje jasné a srozumitelné vyjádření a především ho nadchnete, pokud zorganizujete výlet nebo setkání sama, aniž byste ho s těmito záležitostmi obtěžovala. Musíte si připravit velkou dávku trpělivosti, protože mívá tendence se opozdit kvůli práci a od vás vyžaduje naprosté pochopení.

Jaký je muž Panna manžel?
Muž ve zrození Panny bývá loajálním partnerem, který je ochotný pomoci a stát vám oporou v pozemských záležitostech. Avšak po citové stránce bývá chladný a emocionální výlevy snáší netrpělivě. Je to tím, že si nedokáže úplně představit jejich hloubku. Bude mít tendenci partnera povzbuzovat především praktickými radami. Přesto je manželem oddaným a stálým.

Jaký je muž Panna milenec?
Milenec ve zrození Panny svádí decentně s rozvahou. Rád se přizpůsobuje a má rád něžnost a doteky. Není příliš náročný, ale také není příliš kreativní. Přesto nepohrdne vašimi nápady, jak si zpestřit společné intimní chvíle.

Jaký je muž Panna nadřízený?
Jestli je váš nadřízený muž zrozenec Panny, buďte na něho hodní. Většinou má starosti a v koutku duše ho mnohé trápí, protože si pravděpodobně ukousnul vetší kus, než dokáže strávit. Existují samozřejmě výjimky, ale typická Panna se cítí lépe v pozadí, ten, kdo spolehlivě uskutečňuje originální nápady druhých. Vyrovnat se s tlakem odpovědnosti za zaměstnance, finanční stránky firmy, odolávat kurážnějším zaměstnancům, udělovat příkazy podřízeným vyžaduje větší odolnost, ješitnost a hroší kůži, než vlastní průměrná Panna. Muž jako nadřízený je velmi důsledný a to samé bude vyžadovat i na svých podřízených. Stejnou oběť a nadšení do práce. Jeho požadavkům se dá málokdy plně vyhovět, přesto je komunikativní a dokáže ustoupit. Nerad kritizuje z očí do očí.

Jaký je muž Panna podřízený?
Jsou to skromní pracovníci, kteří budou vděční za pochvalu a uznání. Snaží se plnit své úkoly do puntíku, jsou schopní samostatného úsudku a činností. Pokud je vaším podřízeným muž ve zrození Panny, pak jste získali spolehlivého člověka, který s vámi bude jednat přímo, a jeho praktickou stránku mnohokrát oceníte. Je obdařen systematickým a analytickým myšlením, což vede k dobře odvedené práci.

Co mu udělá radost?
Zrozencům ve znamení Panny uděláte radost praktickým dárkem do kanceláře nebo domova. Můžete zvolit dárkový poukaz na kosmetiku či masáž nebo členství do fitness centra. Mají rádi praktické knihy, například o automobilech či bylinkách.

Silné stránky Panny muže.
Panny mají vybrané způsoby, jsou inteligentní a praktičtí. Mezi jejich silné stránky patří též důslednost, systematičnost a metodická mysl. Také jsou velmi hospodární.

Slabé stránky Panny muže.
Panna očekává většinou negativní výsledky. Občas bývají příliš šetrní a chápe život jako obchodní záležitost. Je urážlivý, kritický, nerad riskuje. Díky potřebě ovládat své city, může působit chladně.

Žena ve znamení Panny:
Žena ve znamení Panny bývá půvabná a citlivá. Dává si pozor, aby si hlídala to, co uvnitř cítí a nedávala najevo příliš emoce. Proto na první pohled mohou působit rezervovaně až chladně. Svého partnera si spíše vybírají oni. V těchto záležitostech jde do popředí jejich praktická stránka. Podstatná je pro ně i ekonomická situace muže. Jsou cílevědomé, pokud se pro někoho rozhodnou, jdou si za svým. Panny jsou oddané partnerky, které si v praktických otázkách vždy vědí rady. Jsou schopné zvládnout kariéru i domácnost, jsou stálé a udržují si svůj ženský půvab do pozdního věku. Panny bývají upovídané, mají zálibu v kritizování a rozebírání druhých lidí. Má svůj osobní nezaměnitelný styl.

Jak svádí muže?
Žena ve zrození Panny vyzařuje určitou nevinnost a čistotu. Postupuje pomalu a systematicky. Není příliš ráda středem pozornosti, proto odvahu sbírá na půdě, kde se cítí jistá a nemá potřebu dělat okázalá gesta.

Jak můžete svést ženu Pannu?
Oslníte jí svou odvahou a silným vystupováním. Přesto nemá ráda přílišnou vtíravost. Bude se dívat i na vaší praktickou stránku, tak i na ekonomické zázemí. To vše jí zajímá mnohem více, než jen okázalá slova. Chce vidět především vaše činy. Takže příliš neslibujte, ale konejte.

Jaká je žena Panna manželka?
Žena ve znamení Panny je oddaná a nápomocná manželka. Je ochotná za svým partnerem stát, protože si ho většinou sama vybrala. Potřebuje finanční jistoty a nesmí vás odradit občasný pesimismus z její strany. Má ráda pořádek a čistotu a bude jí udržovat i ve společné domácnosti. Stejnou péči poskytuje z lásky ke svému partnerovi. Bývá oddanou ženou a můžete se na ní beze sporu spolehnout.

Jaká je žena Panna milenka?
Lásce se žena ve znamení Panny dokáže oddat, když vám začne důvěřovat. Často se nechá vést svým partnerem, je mazlivá a přítulná. Dává přednost něžnostem a dotekům.

Jaká je žena Panna nadřízená?
Žena ve znamení Panny má určitý rozpor při rozhodování. Na jedné straně je touha po spravedlivosti a přímém jednání, na straně druhé je potřeba celé firmy a jejich zaměstnanců. Nedokáže dlouho odolávat v dravém konkurenčním boji. Pokud s ní chcete dobře vycházet, rozhodně plňte své povinnosti v termínu a musíte mít dobrou pracovní morálku. Dokáže velmi dobře zhodnotit své znalosti a bude ráda, když přijdete s nějakým praktickým nápadem, který by vylepšil váš projekt.

Jaká je žena Panna podřízená?
Všechny Panny jsou svědomité, loajální a spolehlivé ve své práci. Vůbec práce je pro ně důležitou součástí života. Bude vděčná za uznání a pochvalu a můžete se na ní spolehnout, že vytrvá při plnění úkolu do konce a vždy dodrží termíny. Její pečlivost a smysl pro povinnost jí ani nedovolí jednat jinak. Vezme do úvahy všechno proměnné a umí jednat ihned.

Co jí udělá radost?
Největší radost jí udělá praktický dárek do kanceláře nebo domova. Nepotrpí si na luxusní zboží nebo různé výstřednosti. Pokud se zajímá o zdravý životní styl, věnujte jí dárkový poukaz na kosmetiku, masáž, do fitness centra. Také jednoduché šperky a parfémy se svěží vůní neodmítne. Praktické knihy s radami o zdravotním stylu a vaření.

Silné stránky Panny ženy.
Panny mají vybrané způsoby, jsou inteligentní a praktičtí. Mezi jejich silné stránky patří též důslednost, systematičnost a metodická mysl. Také jsou velmi hospodární.

Slabé stránky Panny ženy.
Panna očekává většinou negativní výsledky. Občas bývají příliš šetrní a chápe život jako obchodní záležitost. Je urážlivý, kritický, nerad riskuje. Díky potřebě ovládat své city, může působit necitlivě.

Panna jako rodič:
Rodič ve znamení Panny své dítě podporuje a plánuje mu budoucnost. Důležité je dobré vzdělání, zájmové kroužky podporující mysl a zručnost svého potomka. Má někdy příliš velká očekávání. Když jeho potomek neplní jeho představy, dokáže být velmi kritický. Pokud uděláte chybu, měli byste svým dětem jít příkladem a naučit se také omluvit.

Dítě ve znamení Panny (Co vás čeká a nemine):
Malý zrozenec tohoto znamení bývá mírný a poslušný. Je velmi snaživý v učení. Potřebuje pravidelný režim a je pro něho také důležité mít pocit, že je potřebný. Bude velmi ochotné vám pomáhat. Tím se vlastně učí a jeho zvídavost je uspokojována. Podporujte jeho manuální zručnost. Občas se stydí a není příliš průbojné. Potřebuje vědět, že za ním stojíte a povzbuzujete ho. Učte ho se nebát nových věcí a kreativní záliby mu pomohou vyjádřit emoce.

S kým si Panny nejlépe rozumí:
  • v partnerském vztahu si rozumí se zrozenci Býka Berana, Býka, Blíženců, Raka, Štíra, Střelce nebo Ryb.
  • v pracovním vztahu/prostředí s lidmi narozenými ve Berana, Býka, Blíženců, Lva, Panny, Střelce, Vodnáře a Ryb.
Slavné osobnosti ve znamení Panny:
spisovatel Karel Čapek
astonom Mikoláš Koperník
Louis Pasteur
hudební skladatel J.B. Foerster
hudební skladatel Josef Suk
spisovatel A.P.Čechov
herec Jim Carrey
Giacommo Puccini
Zikmund Winter
boxér Muhamad Ali
Jan Palach
herec Jiří Sovák
herec Jaroslav Vojta
herečka Marlene Dietrichová
americký prezident Benjamin Franklin
spisovatel a cestovatel ing. Jiří Hanzelka
hokejista Jiří Hrdina
olympionik Petr Hrdlička
komunistický prezident Gustáv Husák
zpěvačka Jana Kratochvílová
herec Václav Vydra
tenista Milan Šrejber
bývalý prezident USA Richard Nixon
spisovatel Edgar Allan Poe
herečka Jana Nagyová
herec Martin Štěpánek
česká filmová herečka Jana Brejchová
automobilová závodnice Eliška Junková
cestovatel Marco Pollo
dánský astrolog Tycho de Brahe
polský básník Adam Mickiewicz
americká herečka Victoria Principálová
herečka Faye Dunawayová
Luxusní hodinky za velkoobchodní ceny
O Ecards |  Ecards Club |  Kontaktujte nás |  Ochrana osobních údajů |  Pravidla serveru |  Reklama
Pomozte nám zlepšit Ecards
Copyright © 2005 - 2018, Ecards.cz