Registrace  |  Přihlášení  |   Košík
Znamení zvěrokruhu > 
Zvěrokruh
Beran 21.3. - 20.4.  
Býk 21.4. - 21.5.  
Blíženci 22.5. - 21.6.  
Rak 22.6. - 22.7.  
Lev 23.7. - 22.8.  
Panna 23.8. - 22.9.  
Váhy 23.9. - 23.10.  
Štír 24.10. - 22.11.  
Střelec 22.11. - 21.12.  
Kozoroh 22.12. - 20.1.  
Vodnář 21.1. - 20.2.  
Ryby 21.2. - 20.3.  
Lev
Ohnivé znamení
Tarotová karta: Síla
- tato karta znamená odvahu, sílu, houževnatost. Schopnost překonávat překážky.
Barvy: oranžová, žlutá, zlatá
Planeta: Slunce
- značí dobré zdraví, fyzickou kondici, přímost, lidumilnost a radost do života. Opakem je domýšlivost, panovačnost a častá onemocnění.

Obecná charakteristika Lva:
Tito lidé potřebují zářit ve společnosti. Lvi chtějí vítězit a jsou schopní to dotáhnout daleko. Lvi mají tendence vládnout a ovládat druhé, nemívají o sobě pochybnosti, protože věří svým pracovním i morálním kvalitám a důvěřivě posuzují i své protějšky. Jsou přímí a otevření lidé. Dobrá životní úroveň a bohatství je pro ně smyslem života. Vyzařují přirozenou eleganci, i kdyby byli nuceni chodit v hadrech. Bývají velkorysí a rádi druhým pomáhají. Jejich potřeba pomoci je spojena s obdivem a s chválou od druhých. Lev dlouhodobě nesnese podřízené postavení, a pokud takové má, začne na sebe upozorňovat především v rodinném kruhu dramatickými a emočními scénami. Tito lidé ve znamení Lva, chtějí prožívat radost, šířit svou energii a sílu a potřebují patřičný obdiv. Lvi volí nejkratší cestu k cíli a jsou k tomu vybaveni velkou rozhodností. V nepřehledných situacích se vyznají díky neomylnému instinktu a postřehu. Lev si dokáže udělat sám ze sebe legraci a je skvělým bavičem. Jeho motivací je většinou to, aby zakryl svůj neúspěch. Ale nudit se s ním rozhodně nebudete.

Vztah Lva k umění:
Lev si potrpí na vše krásné. Tíhne k luxusnímu zboží a má rád okázalé věci. Rád tvoří a modeluje. Líbí se mu vše lesklé a velké. Rád chodí na výstavy, do divadel a je tam, kde se něco děje.

Vztah Lva ke sportu:
Lvi bývají aktivní, ale nejsou příliš trpěliví sportovci. Občas bojují se svou leností, ale pokud si vezmou do hlavy, že si vymodelují tělo nebo budou nejrychlejší, pak si za tím jdou tvrdě. Nesmí to však trvat příliš dlouho. Milují samostatné, ale i skupinové sporty, kde mohou být ve středu dění a budou se snažit se předvést v tom nejlepším světle.

Vztah Lva k penězům:
Lev nerad něco dluží a snaží se s penězi dobře hospodařit. Rád je rozmnožuje, investuje, ale do všeho dává určitou rozvahu. Rád platí své finanční závazky včas a nesnáší, když někdo nesplácí poctivě jemu. Svou profesi si bude vybírat patrně nejen kvůli možné slibné kariéře, ale také bude hrát významnou roli odměna, kterou dostane za své snažení.

Vhodné profese pro Lva:
Zrozenci tohoto znamení se uplatní v jakékoliv sféře, kde mohou něčím vynikat a kde by mohli získat vliv. Najdete je v politice, také mezi podnikateli, vojáky. Není výjimkou ani hudební či filmový průmysl, stejně jako obor školství. Díky své povaze se mohou uplatnit v jakékoliv sféře.

Muž ve znamení Lva:
Muž ve znamení Lva hledá krásu a romantickou lásku. Nečiní mu problém se snadno zamilovat. Dokáže dát partnerce pocit, že je jedinečná. Ale od ní požaduje naprostou věrnost, oddanost a obdiv. Potřebuje být často uznáván a chválen, jinak začne být nevrlý a vztek si vybíjí nejčastěji na domácí půdě, kterou dobře zná. Muž Lev bývá věrný partner, to mu však nebrání v tom si udržovat okruh obdivovatelek. Lvi nemívají sklony k přílišné žárlivosti. Je to pro ně slabost. Nepatří ani mezi samotáře, potřebují společnost rodiny, přátel nebo kolegů. I když se nemusí stýkat s mnoha lidmi, mají tendenci si vytvořit okruh nejbližších a na ně spoléhat. Bývá popudlivý a výbušný, stejně rychle se zase uklidní.

Jak Lev svádí ženy?
Lev si přeje zapůsobit okázalými gesty. Je schopen svou vyvolenou zahrnout komplimenty a chovat se tak, aby měla pocit, že je jedinečná a výjimečná. Muž Lev má rád prostředí na úrovni, můžete očekávat pozvání na večeři v luxusní restauraci nebo romantický velkolepý zážitek. Tento muž ve znamení Lva vystupuje sebevědomě a jistě. Plně si uvědomuje svých kvalit a vyzařuje charisma. S ním si můžete připadat jako skutečná filmová hvězda.

Jak můžete svést muže Lva?
Svést Lva muže není až tak problematické. Pokud se mu líbíte, bývá snadným úlovkem. Přesto je nutné být trpělivá, Lev si rád vybírá a zvažuje, co je pro něho nejlepší. Potrpí si na obdiv, a pokud získá pocit, že k němu vzhlížíte, otevře vám dveře ke svému srdci. Do jaké míry a na jak dlouho, to záleží na jeho zázemí a zda mu budete stále projevovat patřičnou chválu a obdiv. Elegantní šaty a okázalý účes zvyšují upoutání jeho pozornosti.

Jaký je muž Lev manžel?
Muž Lev bývá věrným manželem, pokud jeho partnerka ho stále uznává a obdivuje. Muž Lev potřebuje spíše ženu, která se bude starat o jeho blaho, bude mu oporou a věnuje mu téměř veškerý svůj čas. Oplátkou se muž ve znamení Lva bude starat o rodinu a bude své ženě poskytovat patřičné zázemí.

Jaký je muž Lev milenec?
Muž ve znamení Lva miluje vášnivě. Nesnáší samotu. Potřebuje něhu a obdivné pohledy. Je to přitažlivý milenec a stejně tak dokáže být i roztomilý a hravý.

Jaký je muž Lev nadřízený?
Lev je skvělý organizátor. To se mu nedá upřít. Každý z jeho podřízených ví přesně, jaké má úkoly a co je nutné udělat jako první. Lichotí mu, když jeho podřízení za ním chodí s novými nápady a inovacemi. Oceňuje snahu, která však by měla být nejprve schválena. Když zjistí, že ho někdo obchází, dokáže být nelítostný. Lev má rád přímost a rovné jednání. Zejména inovace, jak zrychlit a zefektivnit výsledek jsou pro něho velmi cenné. Pokud máte nadřízeného Lva, musíte být dobrým posluchačem a umět číst mezi řádky. Lev se nerad zaobírá zbytečnostmi, ty většinou zůstávají na jeho podřízených, přesto jejich dokončení vyžaduje co nejdříve. Lev jako nadřízený má zpravidla přepychově zařízenou kancelář či místo k práci. Někdy se může zdát i nevděčný, to jen proto, že zcela nepochopí náročnost vaší práce, protože pro něho jsou to zbytečnosti, které otravují život, ale někdo to udělat musí. Neberte si to osobně. Nadřízený Lev bude vždy o něco lepší než vy.

Jaký je muž Lev podřízený?
Muž Lev jako podřízený si dokáže získat obdiv za své výkony. Dokáže zvládnout těžší úkoly bez zbytečného reptání. Touží po patřičném uznání nejen v pracovní rovině, ale očekává i odpovídající plat a sem tam nějakou příjemnou odměnu. Zaměstnanec ve znamení Lva by se neměl ignorovat. Jeho nespokojenost se může projevovat buď jeho agresivitou, nebo trucováním. Ať tak či tak, vyjde to na stejno. Mají tendenci své postavení zveličovat. Přesto máte velmi pracovitého muže Lva, který pravděpodobně časem bude chtít profesně růst.

Co mu udělá radost?
Lvům uděláte radost čímkoliv, co je okázalé a třpytivé. Rádi dostávají hodnotné a luxusní dárky. Budou nadšeni ze šperků a hodinek. Většinou se nebojí výstřednosti. Pozvánka na gala večer, kde by mohli zazářit, mu udělá radost.

Silné stránky Lva muže.
Lev je velkorysý, podnikavý a vznešený. Důležitým rysem v jeho povaze je také působící sebejistota. Lev je silný ve společnosti a rád šíří svou pozitivní energii.

Slabé stránky Lva muže.
Lev bývá pyšný a domýšlivý. Imponuje mu, když jsou druzí na něm závislí. Nerad se přizpůsobuje, do všeho se plete, často neumí požádat o pomoc. Má tendenci si žít nad poměry a k tomu je schopen využívat druhé.

Žena ve znamení Lva:
Žena ve znamení Lva je půvabná, temperamentní a chytrá. Nerada se přizpůsobuje. Žena Lev je výrazná osobnost a požaduje, aby s ní bylo zacházeno s patřičnou úctou a respektem. Dokáže být i velmi přítulná a mazlivá, tím schovává svůj egocentrismus. Žena Lev má ráda velkolepý životní styl. Ráda by se nechala unášet vším přepychovým a okázalým. Potřebuje být obdivována. Bývá majetnická a umí si hlídat svého partnera. Zraněná pýcha udělá ze ženy Lva nesmiřitelného protivníka, který je schopný všeho. Přesto je věrná v případě, pokud je do svého partnera skutečně zamilovaná. Potřebuje však své obdivovatele, zpravidla jí však tento druh obdivu postačí a více nepotřebuje. Budí respekt. Přesto se v ní ukrývá citlivost a něha. Neumí své emoce držet na uzdě a svým citům dává emocionální průchod.

Jak svádí muže?
Žena Lev si věří a působí na muže velmi sexy dojmem. Dokáže flirtovat a má tendenci rozprostřít své sítě na více místech. Působí jako dáma a dle toho se ráda obléká a upravuje. Muže nadchne svým temperamentem a vášní.

Jak můžete svést ženu Lva?
Dobře se oblečte a připravte si pozvání do příjemné restaurace nebo na drink. Samotnou procházkou byť romantickou nemusíte ženu Lva příliš nadchnout. Měli byste působit silným dojmem a také dostatečnou zásobu chvály na její dokonalost. Obrňte se trpělivostí a nezapomínejte na dárky. Pak bude „možná“ jen vaše.

Jaká je žena Lev manželka?
Žena ve znamení Lva dokáže být něžnou i bojující partnerkou. Bývá věrná, ale připravte se na její výbuchy vzteku. Stejně jako vyletí, tak se také uklidní. Musí cítit od svého partnera uznání a ocenění. Pokud je v manželství nešťastná dlouhodobě, hledá si partnera jinde. Nebojí se riskovat. Její manžel by jí měl věnovat určitou pozornost a také by měli sdílet určitý společenský život.

Jaká je žena Lev milenka?
Muž, který má zájem o milostný vztah s Lvicí, to nemá snadné. Pokud se mu povede ženu Lva ulovit, získá vášnivou a dobrodružnou milenku. Žena Lev je nápaditá a nebojí se mnoho věcí zkusit.

Jaká je žena Lev nadřízená?
Žena jako nadřízená se staví ke své práci zodpovědně a dokáže odlehčit i napětí. Pokud se rozčílí, raději utečte, počkejte, až za chvíli vychladne a pak s ní můžete dále vyjednávat. Určitě bude uznávat vaší snahu a ocení práci navíc. Žena Lev má ráda přímé jednání. Bývá ozdobou pracovišť a velmi dobře reprezentuje. Nesmíte však po ní chtít příliš mnoho detailů a budete muset si mnoho věcí domyslet sami.

Jaká je žena Lev podřízená?
Žena Lev bývá dobrým prodejcem nebo obchodníkem. Umí vábit a přitahovat klienty. Je pravou bojovnicí a dokáže obětovat vše pro záchranu projektu nebo firmy. Velmi se snaží a potřebuje být ujišťována o svém správném počínání. Bude se angažovat v kariérním postupu a vyžadovat přijatelnou odměnu. Pokud vlastní titul, nezapomeňte ho používat při oslovování.

Co jí udělá radost?
Lvům uděláte radost čímkoliv, co je okázalé a třpytivé. Rádi dostávají hodnotné a luxusní dárky. Budou nadšeni ze šperků a silných vůní. Většinou se nebojí výstřednosti. Pozvánka na gala večer, kde by mohli zazářit, jim udělá radost. Také ocení knihy s návody a praktickými radami.

Silné stránky Lva ženy.
Lev je velkorysý, podnikavý a vznešený. Důležitým rysem v jeho povaze je také působící sebejistota. Lev je silný ve společnosti a rád šíří svou pozitivní energii. Dokáže podporovat a chránit.

Slabé stránky Lva ženy.
Lev bývá pyšný a domýšlivý. Imponuje mu, když jsou druzí na něm závislí. Nerad se přizpůsobuje, do všeho se plete, často neumí požádat o pomoc. Má tendenci si žít nad poměry a k tomu je schopen využívat druhé.

Lev jako rodič:
Lev bývá laskavý rodič, který své dítě vede k dodržování pravidel a uplatňování svých silných stránek do praxe. Rád si s dětmi hraje, vymýšlí dobrodružné akce a hry. Někdy své děti tlačí až příliš do věcí, které dělat nechtějí. Jedná se o touhu svého potomka posunout do výšin úspěchu a ocenění.

Dítě ve znamení Lva (Co vás čeká a nemine):
Malý Lev je hravé a veselé dítě. Potřebuje hodně lásky a pozornosti. Bude se pouštět do obtížnějších úkolů a je nutné ho hlídat, protože v rámci své statečné povahy si může i ublížit. Dítě ve znamení Lva bývá citlivé na kritiku. Pozor na jeho lenost, pak se bude vyhýbat úkolům, které pro něho nebudou dosti atraktivní a záživné. Učte své dítě Lva uznávat jeho hranice i možnosti a přijímat omezení. Podporujte jeho odvahu a statečnost i velké ideály, ale netolerujte jeho pyšné chování. Potřebuje aktivity, kde bude vynikat. Sledujte jeho vývoj a talenty. Nebude jich mít málo.

S kým si Lvi nejlépe rozumí:
  • v partnerském vztahu si rozumí se zrozenci Býka, Blíženců, Štíra, Střelce, Vodnáře nebo Ryb
  • v pracovním vztahu/prostředí s lidmi narozenými ve znamení Býka, Blíženců, Panny, Vah, Kozoroha, Střelce a Ryb.


Slavné osobnosti ve znamení Lva:
česká herečka Věra Galatíková
český herec Miloš Kopecký
herec Bourvil herečka Alena Vránová
herec a guvernér Arnold Schwarzenegger
herečka Geraldine Chaplinová
herec Louis de Funés
herec Patrik Schwayze
spisovatel Alexandre Dumas
panovník Jan Lucemburský
francouzský král Ludvík XVI.
zpěvačka Madonna
francouzský spisovatel Guy de Maupassant
malíř Alfons Mucha
herec Oldřich Nový
spisovatel Vladimír Páral
americký herec River Jude Phoenix
zpěvačka Eva Pilarová
herec a komik Bolek Polívka
herec Alois Švehlík
herečka Gabriela Vránová
herec a režisér Pierre Richard
americký tenista Mats Willander
francouzský císař Napoleon Bonaparte
Luxusní hodinky za velkoobchodní ceny
O Ecards |  Ecards Club |  Kontaktujte nás |  Ochrana osobních údajů |  Pravidla serveru |  Reklama
Pomozte nám zlepšit Ecards
Copyright © 2005 - 2018, Ecards.cz