Registrace  |  Přihlášení  |   Košík
Znamení zvěrokruhu > 
Zvěrokruh
Beran 21.3. - 20.4.  
Býk 21.4. - 21.5.  
Blíženci 22.5. - 21.6.  
Rak 22.6. - 22.7.  
Lev 23.7. - 22.8.  
Panna 23.8. - 22.9.  
Váhy 23.9. - 23.10.  
Štír 24.10. - 22.11.  
Střelec 22.11. - 21.12.  
Kozoroh 22.12. - 20.1.  
Vodnář 21.1. - 20.2.  
Ryby 21.2. - 20.3.  
Kozoroh
Zemské znamení
Tarotová karta: Ďábel
- Tato karta ukazuje naše temné stránky, nabádá nás překonávat překážky. Je nutné posílit naší vytrvalost a postavit se strachu, který nás omezuje.
Barvy: černá, bílá, šedá, tmavě hnědá
Planeta: Saturn
- značí důkladnost, houževnatost, šetrnost i jistou pomalost, zato vážný postoj k práci, která přinese trvalé výsledky. Špatný aspekt dává nejistoty, životní těžkosti, neúspěchy, ale i lenost, sobectví nebo nerozhodnost.

Obecná charakteristika Kozoroha:
Planeta Saturn dává těmto lidem klid, trpělivost, vytrvalost a ctižádost. Kozorozi jsou schopní vynaložit veškeré úsilí na práci, kterou si zvolili, nebo která jim byla zadána. Jsou to příjemní i veselí lidé, ale svou podstatou jsou nesmírně vážní a zodpovědní. Mají tendenci si stavět kolem sebe zeď. Lidé narození v tomto znamení jsou velmi houževnatí a velmi zodpovědně dbají na dodržování dohod, pozorně dohlížejí, zda všechno funguje a směřuje k danému cíli. Překážky je spíše zocelují a dávají jim zkušenosti, které dokážou obratně použít, až nastane čas. Především jsou zdrženliví a dosáhnou důvěry svého okolí také proto, že k jejich vlastnostem patří takt i mlčenlivost. Nedají se strhnout k povrchnostem a dbají na položení pevných základů. Proto plánují a dovedou zacházet s časem tak, aby dali povinnostem i odpočinku správnou proporci. Jsou věrní a stálí partneři, ale vyžadují určitou samotu ke koncentraci a soustředění. Kozorozi jsou introvertní a pragmatičtí lidé. Jsou také pedantičtí a kritičtí nejen k okolí, ale také sami k sobě. Je pro ně důležité patřičné vzdělání, prestiž a uznání okolí za jejich činy. Vše mají naplánované a jdou si za svým.

Vztah Kozoroha k umění:
Kozoroh je k umění nakloněn. Sám může být kreativní a schopný. Za jeho uměním bývá tvrdá práce. Rádi se pohybují v lepší společnosti, umí být středem pozornosti, aby dosáhli patřičného uznání. Společenské události je nenechají chladnými, pokud se mohou ukázat ve svém lesku. Není to však způsobeno jejich otevřeností, pouze touhou po uznání.

Vztah Kozoroha ke sportu:
Pokud se Kozoroh do něčeho pustí, dá tomu celé své srdce. Dávají přednost sportům, u kterých je potřeba vytrvalost, soustředění, ale i možnost si zvolit své tempo. Společenské hry je příliš nelákají, pokud neobsahují například vyšší pracovní cíle. Běhání, posilovna nebo jóga je určitě nadchnou. Jsou rádi na čerstvém vzduchu.

Vztah Kozoroha k penězům:
Kozoroh si umí vydělat zajímavé peníze, pokud sám chce. Majetek a prestiž jsou pro něho důležité. Umí kalkulovat a dokáže i svůj soukromí život spojit s užitečným obohacením. Řídí se heslem, že účel světí prostředky. Bývá šetrný, ale dokáže i rozhazovat, pokud je to nutné. Své kroky však dobře propočítá a promyslí. Raději utrácí partnerovi peníze než svoje.

Vhodné profese pro Kozoroha:
Kozorozi jsou ambiciózní a mají rádi pořádek. Jsou schopní fungovat na vyšších místech, spravovat podnik nebo vést přehledné záznamy. Hodí se na profese jako je například ekonom, bankovní úředník, právník, obchodník s nemovitostmi, politik, starosta, matematik, fyzioterapeut, politolog, historik, horník, účetní, stavitel, makléř nebo řemeslník.

Muž ve znamení Kozoroha:
Pro muže Kozoroha je kariéra velmi podstatná. Potřebují kolem sebe lidi, kteří je budou podporovat. Řídit se srdcem není charakteristické pro muže ve zrození Kozoroha. Přemýšlí nad tím, co je pro něho výhodné a hledí do budoucnosti. Občas inklinuje k pesimismu a potřebuje čerpat sílu. Může působit na okolí jako morous, ale to je tím, že pro něho jsou důležité nejdříve povinnosti a pak zábava. Vše plánuje a bývá pomalejší. Klade totiž pevné základy. Bývá dost kritický vůči sobě i svému okolí. Klade také velký důraz na svou rodinu a příbuzné. Je cílevědomý a většinou to dotáhne hodně vysoko.

Jak Kozoroha svádí ženy?
Ve svádění není až tak obratný. Své partnerce může připadat trochu chladný a odtažitý. Přesto se umí dobře chovat, je galantní a pozorný. Jen tak se nevzdá. Pokud si svou vyvolenou vyhlídnul, bude se o ni snažit. Sice vás nezahrne výlevem citů, ale když otevřete své smysly, ty erotické vibrace jsou z něho cítit na dálku.

Jak můžete svést muže Kozoroha?
Muž Kozoroh sice tíhne k introvertnímu stylu chování, ale neobejde se bez člověka v jeho blízkosti, který mu bude lichotit. Nečekejte, že jeho reakce budou přehnané. I když ho zahrnete hromadou lichotek, dočkáte se pokývnutím hlavy a lehkým úsměvem na rtech. Můžete si být ale jistí, že to je jeho maximální vyjádření toho, jak je potěšen. Muži ve znamení Kozoroha bude imponovat především váš styl oblečení, upravenost a elegance.

Jaký je muž Kozoroh manžel?
Kozoroh si potrpí na rodinné hodnoty. Partnera si často vybírá účelně a dává přednost majetkovému zázemí a výhodnosti sňatku. Přesto i on se dokáže zamilovat, ale projev přílišných emocí od něho nečekejte. Bude však dělat vše proto, aby se o rodinu postaral. To je pro něho důležité. Ostatní záležitosti přenechává své ženě. Dává přednost své práci a může být často mimo domov. Potřebuje partnerku, která bude udržovat určitý pořádek a bude mu schopná tuto pracovní výkonnost tolerovat a podporovat ho.

Jaký je muž Kozoroh milenec?
Jako milenec je Kozoroh mlčenlivý a spolehlivý. Nerad se chlubí svými milostnými zážitky na veřejnosti. Sice delší dobu trvá, než se zamiluje, ale pak se zcela oddá své partnerce. Nemá rád konflikty. Sex pro něho není to nejdůležitější. Pokud se zamilujete do Kozoroha a on do vás, budete ho muset milovat i s jeho celou rodinou.

Jaký je muž Kozoroh nadřízený?
Ve své kanceláři bude vždy včas a to samé bude vyžadovat i od svých podřízených. Málokdy uzná výmluvu, je v tomto precizní a práce je přeci velmi důležitá a zodpovědná záležitost. Rád plánuje a nic nenechá náhodě. Bude svůj tým tlačit k velkým výkonům a k pořádku. Je často vážný, nerad jen tak vtipkuje v pracovní době. Pokud vám váš nadřízený Kozoroh bude chtít nezištně pomoci, udělal to z nutných pohnutek, on totiž není žádná armáda spásy. Je nutné ho chválit a nosit dárečky. Zároveň dělat dobře svou práci.

Jaký je muž Kozoroh podřízený?
Kozoroh jako podřízený rád dodržuje pravidla. Bude chodit včas a pracovat dle norem, raději však samostatně. Avšak pravidla bude dodržovat, pokud je sám uzná za funkční. Pokud Kozoroh svého šéfa shledá jako schopného, začne ho bez problému uznávat. V jiném případě to může být třeskuté. Přesto je Kozoroh precizní v tom, co dělá. Někdy může se zdát být pomalejší, ale to, co sám vytvoří, má dlouhodobou trvanlivost.

Co mu udělá radost?
Kozorohovi uděláte radost, když spojíte užitečnost s kvalitou. Ocení luxusní a praktické věci. Například stolní lampu, plnicí pero, značkovou peněženku či kabelku. Nekupujte však nic příliš okázalého a křiklavého. U parfému a kosmetiky volte známé a kvalitní ověřené značky. Mají rádi klasickou hudbu či film. K jejich oblíbeným tématům patří i biografie lidí ze světa byznysu a politiky. Zajímají se rovněž o historii.

Silné stránky Kozoroha muže.
Kozorozi jsou pracovití, opatrní, ctižádostivý a trpělivý. Jsou bystří a dokážou rozpoznat potenciál. Jsou důvěryhodní, odpovědní a mají organizační talent. Bývají spořivý, přesní a seriózní.

Slabé stránky Kozoroha muže.
Kozoroh je nedůvěřivý. Chce vše kolem sebe kontrolovat. Je zdatným manipulátorem, přeje si, aby všichni v jeho okolí uznávali jeho názory. Je ctižádostivý, nerad se vzdává. Všechno hodnotí a kritizuje. Často se mu mnohé nelíbí. Potlačuje své sny a city. Je přílišný realista a nerad riskuje.

Žena ve znamení Kozoroha:
Žena ve znamení Kozoroha se drží svých zásad a chová se korektně. Někdy může působit odtažitě až chladně. Založením je tvořivá a může s vámi vést velmi duchaplný rozhovor. Domov je pro ženu Kozoroha nejdůležitějším místem. Občas zapomíná odpočívat, protože pracovní povinnosti jsou pro ni na prvním místě. Mají své vnitřní kouzlo, což mnohé lidi přitahuje. Mají smysl pro realitu, jsou odpovědné a schopné snášet psychickou zátěž. Lidi okolo sebe si vybírají a dávají přednost výhodným partiím. Dokáží manipulovat a hravě sehrají roli bezmocné ženy, která je závislá na pomoci ostatních. Jejich hra má cíl, což ostatně má prakticky každá věc, kterou udělají. Ženy v Kozorohu mají problém dávat najevo city a lásku. Dokonale se ovládají, jsou více introvertní. Přesto je pro ně důležité uznání okolí. Přesto je velmi spolehlivá a v nouzi se postaví za vás. Má to však háček. Musí se tato problematika dotýkat i jejich zájmů.

Jak svádí muže?
Žena ve znamení Kozoroha si svého partnera náležitě vybírá. Zde opět platí pravidlo, že účel světí prostředky. Pokud si vybere, dokáže sehrát roli bezmocné dívky a její studená vnitřní krása dokáže mnoho mužů okouzlit. Vyhlídne si často muže, který jí poskytne materiální a společenské postavení.

Jak můžete svést ženu Kozoroha?
Musíte jí mít co nabídnout. Je nutné se zmiňovat o vašich úspěších, titulech a prestiži. Nemusíte jí rovnou ukazovat vaše daňové přiznání či výplatní pásku, přesto je nutné jí dát pocit, že se umíte postarat. Příliš jí neklamte, ona nespěchá a jistě si vás prověří. Pozváním do luxusní restaurace nebo na společenskou akci jí uděláte radost. Nespěchejte na ní, dopřejte jí čas.

Jaká je žena Kozoroh manželka?
Pokud se žena v Kozorohu rozhodne pro svého partnera a dojde to tak daleko, že je ochotná si ho vzít za muže, najdete v ní opravdu stabilní a spolehlivou manželku a matku. I kdyby se vaše vzájemná láska vytratila, dokáže s vámi zůstat. Pokud se budete snažit jí zajistit a dát jí pocit jistoty a uznání, bude vám stát po boku, ať se bude dít cokoliv. Není z těch, co by šířila pomluvy a netíhne k nevěře. Dobrá pověst rodiny je pro ni důležitá.

Jaká je žena Kozoroh milenka?
Pokud se vám podaří prolomit její zeď a dostat se až k ní, najdete ženu svých snů. Příliš na ní nespěchejte, musí si ověřit, jestli vztah s vámi stojí za to. Bývá skvělou milenkou, pozornou a tajuplnou.

Jaká je žena Kozoroh nadřízená?
Žena v Kozorohu jako nadřízená je precizní, má ráda pořádek a spolehlivost. Určitě jí potěšíte, když budete ochotně poslouchat její přání. Vše musí běžet dle jejích pravidel a zákonitostí. Ví dobře, co dělá. Je schopná vyjít vstříc, ale bude vyžadovat solidní jednání a vaši maximální pozornost danému pracovnímu úkolu. Je dochvilná a postupuje promyšleně krok za krokem. Tyto vlastnosti očekává i u svých podřízených. Práce je pro ni důležitá stejně tak, jako svěřený úkol. Občas bývá tvrdohlavá a nerada dělá kompromisy, pokud však zjistí, že vaše návrhy se hodí do jejího plánu, přijme je a bude vám vděčná.

Jaká je žena Kozoroh podřízená?
V podřízené pozici není tolik nápadná. Je však spolehlivý a přesný pracovník. Vypracuje vše, tak jak jste se dohodli a možná udělá ještě něco navíc. Pro vaši společnost je žena ve znamení Kozoroha velký přínos. Chová ke své práci úctu a dělá jí ráda, pokud si jí vybrala nebo souhlasila s realizací. Všímejte si jejích úspěchů a nezapomeňte jí patřičně ocenit. I pochvala řečená na poradě na ní udělá dojem. Své city a emoce umí skrývat. Bude se jí lépe dařit samostatně, ale dokáže v rámci vyšší věci přijmout i kolektiv. Je praktická a nic nenechává náhodě.

Co jí udělá radost?
Kozorohovi uděláte radost, když spojíte užitečnost s kvalitou. Ocení luxusní a praktické věci. Například stolní lampu, plnicí pero, značkovou peněženku či kabelku. Nekupujte však nic příliš okázalého a křiklavého. U parfému a kosmetiky volte známé a kvalitní ověřené značky. Mají rádi klasickou hudbu či film. K jejich oblíbeným tématům patří i biografie lidí ze světa byznysu a politiky. Zajímají se rovněž o historii.

Silné stránky Kozoroha ženy.
Kozorozi jsou pracovití, opatrní, ctižádostivý a trpělivý. Jsou bystří a dokážou rozpoznat potenciál. Jsou důvěryhodní, odpovědní a mají organizační talent. Bývají spořivý, přesní a seriózní.

Slabé stránky Kozoroha ženy.
Kozoroh je nedůvěřivý. Chce vše kolem sebe kontrolovat. Je zdatným manipulátorem, přeje si, aby všichni v jeho okolí uznávali jeho názory. Je ctižádostivý, nerad se vzdává. Všechno hodnotí a kritizuje. Často se mu mnohé nelíbí. Potlačuje své sny a city. Je přílišný realista a nerad riskuje.

Kozoroh jako rodič:
Rodič ve znamení Kozoroha bývá velmi zodpovědný a seriózní. Rád nastavuje pravidla a očekává od svých potomků jejich dodržování. Poslušnost a kázeň jsou požadavky, které Kozoroh vůči svým dětem bude mít. Má potíže dostatečně vyjádřit city a náklonnost. Avšak nezapomene pochválit, pokud dítě splnilo jeho očekávání. Je zde prostor pro větší vyjádření citů a lásky.

Dítě ve znamení Kozoroha (Co vás čeká a nemine):
Malý Kozoroh je samostatné a rozumné dítě. Dbají na pořádek a jsou poslušní. Rozumí si převážně se staršími dětmi a dospělými. Je pro ně důležitá pravidelnost a systematická práce, která vede k jasnému cíli. Navenek působí ostýchavě a mají strach vyjadřovat své skutečné city. Neznamená to, že jsou necitelní. Rodiče malého Kozoroha by měli u něho podporovat kreativitu, fantazii. Podpora v jeho zálibách je také nutná, malý Kozoroh rád soutěží s ostatními.

S kým si Kozorozi nejlépe rozumí:
  • v partnerském vztahu si rozumí se zrozenci Býka, Raka, Lva, Vah, Ryb či Vodnáře.
  • v pracovním vztahu/prostředí s lidmi narozenými ve znamení Býka, Blíženců, Raka, Lva, Panny, Vah a Štíra a Střelce.
Slavné osobnosti ve znamení Kozoroha:
komik Vlasta Burian
herečka Claudia Cardinálová
koulař Jiří Skobla
zpěvák Peter Nagy
španělský malíř Francisco Jose Goya
zpěvačka Iveta Bartošová
fotbalista Michal Bílek
diskař Imrich Bugár
tenistka Jenifer Capriatiová
herec Michal Dočolomanský
zpěvačka Samantha Foxová
herečka Jennie Garth
herec a výtvarník Miloš Nesvadba
herečka Jana Hlaváčová
zpěvák Dalibor Janda
spisovatel Milan Kundera
spisovatelka Jarmila Loukotková
americká spisovatelka Betty McDonaldová
americký herec Eddie Murphy
ruský hudební skladatel Sergej Prokofjev
labužník a spisovatel Antelme Brillat-Savarin
herec Zdeněk Svěrák
cyklokrosař Radomír Šimůnek
hudební skladatel Jaromír Vejvoda
herec Gregory Peck
politik Jiří Dientsbier
spisovatel Jaroslav Hašek
učitel národů Jan Ámos Komenský
komik Charles Chaplin
italský malíř Leonardo da Vinci
desetibojař olympionik Robert Změlík
herec Petr Nárožný
herec Jean Paul Belmondo
režisér Karel Smyczek
zpěvačka Lucie Bílá
hudební skladatel Oskar Nedbal
herečka Karolína Slunéčková
textař a skladatel Zdeněk Rytíř
herečka Jaroslava Obermaierová
herec Jan Faltýnek
herečka Stella Zázvorková
operní zpěvák Eduard Haken
polská spisovatelka Gabriela Zapolská
válečný zločinec a nacistický vůdce Adolf Hitler
herečka Naďa Konvalinková
německý psycholog a sociolog Erich Froom
pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic
dánský spisovatel Hans Christián Andersen
americký politik Thomas Jefferson
herec Josef Somr
Luxusní hodinky za velkoobchodní ceny
O Ecards |  Ecards Club |  Kontaktujte nás |  Ochrana osobních údajů |  Pravidla serveru |  Reklama
Pomozte nám zlepšit Ecards
Copyright © 2005 - 2018, Ecards.cz