Registrace  |  Přihlášení  |   Košík
Znamení zvěrokruhu > 
Zvěrokruh
Beran 21.3. - 20.4.  
Býk 21.4. - 21.5.  
Blíženci 22.5. - 21.6.  
Rak 22.6. - 22.7.  
Lev 23.7. - 22.8.  
Panna 23.8. - 22.9.  
Váhy 23.9. - 23.10.  
Štír 24.10. - 22.11.  
Střelec 22.11. - 21.12.  
Kozoroh 22.12. - 20.1.  
Vodnář 21.1. - 20.2.  
Ryby 21.2. - 20.3.  
Býk
Zemské znamení
Tarotová karta: Velekněz
- tato karta představuje duševní sílu, vnitřní moudrost a vyšší uvědomění.
Barvy: zelená, modrá, růžová, zelená, červená
Planeta: Venuše
- dává krásu, smysl pro umění, radost, lásku, harmonii, mírnost a dobrotu. Špatný aspekt disharominii, povrchnost, touhu po přepychu a perverzitu a výstřednost v lásce.

Obecná charakteristika Býka:
Znamení Býka dává lidem, kteří se v něm narodili, cit pro lásku a krásu. Souvisí to s planetou Venuší, která je jeho doménou. Mají v sobě přirozenou žádostivost a smyslnost. Jeho zrozenci mají potřebu se obklopovat hezkými věcmi a pohybovat se v krásném prostředí. Býci jsou obdařeni vytříbeným vkusem. Bývají často uzavření lidé, kteří se ani vůči nejlepším přátelům nezbavují zcela odstupu, i když vůbec nevyplývá z jejich domýšlivosti, ale spíš jim není dopřána radost vypovídat se. Jsou zaměřeni na materiální svět. Jsou realističtí, rozvážní a stálí. Znamení Býka není znamením asketů. Tito lidé potřebují ke svému štěstí pocit jistoty. Můžete se na ně spolehnout i v otázkách vkusu, mají umělecké nadání. Býci jsou tvrdohlaví a přimět je ke změně zvyků, prostředí a názorů je zhola nemožné. Oni si to rozhodně nemyslí a sami sebe pokládají za trpělivé a rozumně odhodlané. Dalším charakteristickým rysem bývá shromažďování majetku. Protože se jedná o zemské znamení, uvědomují si, nezbytnost materiální podpory. K lakotě mají však daleko. I když zbytečně neplýtvají, dokáží být k lidem, které mají rádi štědří. Mají rádi dobré jídlo a pití.

Vztah býka k umění:
Býk miluje krásu a má velký cit pro umění. Přesto je nutné se trefit do jeho vkusu. Vyhrají si s barvami. Také estetická stránka jim není cizí. Vše je nutné mít dokonalé v jejich smyslu samozřejmě. Patří mezi ně mnoho umělců.

Vztah Býka ke sportu:
Býci tíhnou k lenosti. Dokáží se vybičovat k výkonům, pokud mají dost silnou motivaci. Sport je baví, pokud je jejich snaha ohodnocena. Nejlépe je získáte tak, že se sami nabídnete k společné aktivitě a nejlépe necháte býka, aby měl pocit, že si daný sport zvolil sám. Mají rádi aktivnější druhy sportu např. běh, lyžování, jízda na kole, míčové a vodní sporty.

Vztah Býka k penězům:
Zemské znamení předurčuje Býka ke shromažďování majetku. Uvědomuje si, že pokud si chce plnit své sny a cíle, potřebuje mít materiální podporu. V otázkách peněz bývá praktický. Sám je ochoten zaplatit bez dohadování, pokud uzná hodnotu práce, která je mu nabízená. Někdy je těžké se Býkovi zavděčit, přesto je otevřený k vyjednávání. K lidem, kteří jsou mu blízcí, dokáže být štědrý a v otázkách peněz i spravedlivý.

Vhodné profese pro býka:
Býci jsou stvořeni pro profese, které vyžadují spolehlivost, výdrž, tvůrčí i logické myšlení a pevnou vůli. Také cit pro krásu a racionální přístup k penězům. Směňování a výhodné nakupování jim jde báječně. Ovšem mohou pokulhávat v prodeji čehokoliv. Bývají přímočarý a pravdomluvní, takže přesvědčovat druhé, že se bez daného zboží nebo idejí prostě neobejdou, jim připadá ponižující, tím spíš, když nejsou o dokonalosti „produktu“ v hloubi duše přesvědčeni.

Muž ve znamení Býka:
Muži Býci bývají hrdí na svou sexuální výkonnost. Fyzická krása je pro ně velmi důležitá a je to jeden z hlavních atributů, které u své partnerky hledají. Rádi se dobře oblékají a mívají sklon k majetnictví. Muž býk má obvykle souměrné tělo. Může se chlubit svalnatou šíjí a širokými rameny. Bývá svérázný a tvrdohlavý. K tomu, aby si dokázal někoho vážit, potřebuje cítit sílu a schopnosti druhého člověka. Dokáže být věrný a stálý, pokud se skutečně zamiluje. Býci muži dodržují své zvyky a zavedené pořádky.

Jak svádí ženy?
Pokud potkáte Býka muže, který se rozhodl vás získat, budete mile překvapené. Rád dává dárky, překvapuje svou vyvolenou např. pozváním do vybrané restaurace a dává velmi rád na odiv svou velkolepost. S mužem býkem si budete připadat jako princezna v pohádce. Je ale důležité se jako princezna chovat. Pozve vás na dobré jídlo nebo na degustaci dobrého vína.

Jak můžete svést muže Býka?
Protože si Býk muž potrpí na krásu, měla by žena, která o něho stojí se snažit upoutat jeho pozornost svými půvaby, které zviditelní vkusně a velkolepě, aby si jí muž Býk všiml. Zajděte si ke kadeřníkovi, naličte si obličej, ale dejte si záležet na barvách. Vyberte si šaty, které vyzdvihnou vaše křivky. Muž Býk potřebuje mít pocit, že ženu dobývá, stačí ho zaujmout a nechat iniciativu na něm. Především to chce trpělivost a i zde platí být často na očích. Dejte průchod své smyslnosti.

Jaký je muž Býk manžel?
V partnerském vtahu hledají stabilitu a citovou věrnost. Jsou velmi zodpovědní. Muži Býci jsou věrní, pokud jim partnerský život přináší vše, co potřebují. Muži Býci dávají přednost tradičnímu rozdělení partnerských rolí. Potřebují, aby partnerka jim zajistila domácí pohodu a zázemí. Naučte se dobře vařit, Býci milují dobré jídlo.

Jaký je muž Býk milenec?
Pro Býka muže je důležitá sexuální přitažlivost a snaží se být výkonným milencem. Svou milou zahrnuje dárky a má tendenci si ženu hýčkat, pokud je to v jeho zájmu. Bývá vášnivý a otevřený technikám, které se mu líbí. Zaručeně nepohrdne, pokud si jeho milá vezme na sebe pěkné spodní prádlo. Má tendenci být dominantní. Přesto po delší době může podlehnout pohodlnosti a iniciativa bývá více na jeho partnerce. V citech je zdrženlivější. Hodnou chvíli trvá, než si vlastně ujasní, že našel tu pravou. Pak ho ale nic nezastaví a jde si tvrdohlavě za svou vyvolenou.

Jaký je muž Býk nadřízený?
Není lehké s Býkem mužem vyjít jako s nadřízeným. Jde si tvrdě za svým a bývá nekompromisní v otázkách rozhodování a plánování. Má tendenci věci řídit dle svého uvážení a dle jeho představ. Přesto je spravedlivý a otevřený k vyjednávání a nápadům druhých. Musí však s nimi souhlasit a někdy si rád přisvojí nápady svých podřízených. Přesto pod jeho vedením, se daří záležitosti dotáhnout do zdárného konce. A to především díky jeho vytrvalosti a trpělivosti. Byť to popírají, občas jim přijde vhod, že se situace nevyvíjí podle plánu. Tím se totiž udržují ve střehu a potvrzují si schopnost všechno vyřešit. Pokud tedy máte býka muže jako nadřízeného, nezapomínejte na dostatek chvály, sem tam krásný dárek a snažte se udržet své emoce na uzdě a nalaďte pohodovou atmosféru. Co je velmi důležité, nezapomeňte na dobře odvedenou práci. Býk jako nadřízený má smysl pro spravedlnost a vnímá schopnost druhých. Je poctivý, a pokud ho budete chtít obejít nebo si ulehčit práci, neprojde vám to. Buďte upřímní, váš Býk nadřízený vám za to bude vděčný a máte větší šanci dosáhnout úspěchu.

Jaký je muž býk podřízený?
V podřízené pozici se málokterý býk muž cítí dobře. Pro něho je velmi důležité si vážit a chovat úctu ke svému nadřízenému. Pokud nadřízený aplikuje na něho sílu a kázeň, býk podřízený se zatvrdí a nepohnete s ním, dokud mu nebudete muset ohrozit jeho jistoty v zaměstnání. Přesto bývá dobrým a svědomitým pracantem a velmi výkonným, pokud mu necháte patřičný prostor. Dokáže zvládat stresové faktory, řešit nenadálé a nepříjemné situace s býčí tvrdošíjností a houževnatostí. Díky jeho reálnému pohledu na svět je velmi praktický. Je veselý a nechybí mu dobrá nálada. Není příliš týmovým hráčem, ale dokáže vás zastoupit, a pokud mu dopřejete možnost se rozvíjet, bude skvělou pravou rukou. Spory s ním je lepší řešit s klidem a je nutné Býkovi muži dávat jako příklad konkrétní a reálné, nejlépe podložené argumenty, zejména pokud si přejete, aby udělal to, co po něm chcete.

Co mu udělá radost?
Býkovi nejvíce imponují dárky určité kvality. Potrpí si na krásné a kvalitní věci. Pokud mu dáte peněžní poukázku, aby si mohl vybrat sám, nebo mu dopřejete dárkový poukaz na dobrodružné cestování v určitém pohodlí, bude vás nosit na rukou.

Silné stránky Býka muže.
Bývají praktičtí, stálý, vytrvalý, houževnatí. Dokáží jít si tvrdě za svým, pokud věří, že jejich věc má smysl. Přesto jsou obdařeni dobrotou a smyslem pomoci druhým. Cílevědomost obdivují i u o ostatních lidí. Býci muži vědí, co je povinnost a jsou spolehlivými partnery jak v pracovním, tak soukromém životě. Dbají na svou pověst.

Slabé stránky býka muže.
Muži ve znamení Býka mívají často velké předsudky. Dokážou být až nesnášenlivý. Chybí jim tolerance, je tedy těžké býka přesvědčit. Někdy mají sklony využívat druhé lidi a rádi se nechávají vydržovat. Často lpí na majetku a někdy se uchýlí i k pohodlnosti a požitkářství. Podléhají své lenosti a jsou velmi tvrdohlavý. Nerad riskuje, je příliš velký realista. Dokáže velmi lpět na svém majetku.

Žena ve znamení Býka:
Žena ve zrození tohoto znamení bývá ráda hýčkána. Jestli jí chcete získat, uspokojujte její smysly. Má ráda dobré jídlo a pití. Miluje dobré oblečení, parfémy, šperky a květiny. Dává přednost přírodním materiálům i vůním. Určitě jí neurazíte pozváním na koncert či do divadla. Žena Býk má tendenci si partnera pečlivě vybírat. Vztah s mužem bere vážně, což souvisí i s její majetnickou a žárlivou povahou. Důležité je pro ni hmotné zabezpečení, a to bude u jejího rozhodování prioritou. Bývá velmi praktickou a stabilní, proto jí imponují muži, kteří jsou rozhodní, hravý a intuitivní. Býci mají všeobecný cit pro umění a tak dokáže z domova vykouzlit estetický ráj. Její pohled budou upoutávat zrozenci ohnivých znamení (např. Beran nebo Lev).

Jak svádí muže?
Důvěřuje sama sobě a své přitažlivosti. Dbá o svůj zevnějšek a ten ráda vystavuje na odiv. Působí smyslně a ráda flirtuje. Přináší jí to vnitřní uspokojení. Za tím však stojí její hravost nikoliv potřeba zdůrazňovat svou žádostivost. Té si je většinou dobře vědoma. Dokáže okouzlit a zároveň si zachovat kolem sebe háv tajemství.

Jak můžete svést ženu býka?
Předveďte se v plném lesku a oslňte ženu býka něčím originálním. Potrpí si na galantní chování gentlemana. Buďte aktivní a ukažte jí svou vnitřní sílu a však s opatrností, aby neměla pocit, že jí chcete dusit. Musíte jí nechat určitý prostor, a však nezapomínejte na to jí hýčkat. Mějte trpělivost. Kyticí a pozváním na uměleckou výstavu a dobrou večeři nic nezkazíte, právě naopak. Neočekávejte však, že na sebe mnoho prozradí. Budete muset zapojit fantazii a především jí ukázat, že jste muž, který je schopen jí nabídnout i materiální zázemí.

Jaká je žena Býk manželka?
Je šťastná s opravdovým mužem. Věří si, a tak bez protestů dovolí, aby určoval podobu jejich soužití, když o to stojí. Vlastně jí to do určité míry vyhovuje. Jakmile však vycítí, že ustrnuli na místě, přirozeně převezme otěže. Nechávejte jí prostor pro její záliby. Žena Býk dokáže vytvořit skvělý domov a poskytnout pevné rodinné zázemí. Pokud miluje, tak celým svým srdcem. Přesto bývá ráda aktivní a musí mít pocit užitečnosti. Jestliže na ní nebudete zapomínat, bude věrnou a spolehlivou partnerkou.

Jaká je žena Býk milenka?
Žena býk dokáže zahrnout svým temperamentem. Je náruživá a vášnivá, přesto to nejsou hlavní atributy její představy o vztahu. Je přirozeně smyslná. Pokud získá pocit, že spolu „ladíte“ nebude mít potřebu hledat příležitost jinde.

Jaká je žena býk nadřízená?
Žena býk je v nadřízené pozici jako doma. Dokáže být takové zlatíčko. Snaží se z ničeho nedělat takovou vědu a zbytečně nesekýruje. Aspoň na venek. Bývá tvrdohlavá a svérázná, ale nikdy nezapomene na milý úsměv či povzbuzení pro své podřízené. Nechválí však pro nic za nic. Lépe uděláte, když se budete k ženě Býkovi jako k nadřízené chovat otevřeně a budete si jí cenit pro její kvality. Především, aby i ona tyto faktory měla na zřeteli. Chvíli trvá, než se otevře a zpočátku se může zdát, že je uzavřená a její vystupování je maskou přetvářky. Pravděpodobně to tak i bude. Ale nedělá to proto, aby někoho klamala, ale prostě jen z určité opatrnosti a prozíravosti. Nerada něco příliš riskuje. Spoléhá na své ověřené metody a někdy bývá nesmlouvavá v případě jiných návrhů. Respekt si získává přirozenou autoritou. Používá své charisma a dokáže nadchnout i toho největšího odpůrce. Ráda dotahuje věci do konce a lpí na domluvených pravidlech. Je v jejím zájmu, aby si udržela dobrou pověst. Někdy bývá prudší v uplatňování spravedlnosti, kterou považuje za svatou. Otázkou však zůstává, jestli všichni vidí jejíma očima. Jednejte s ní s úctou, ale s upřímností a snahou jí pomoci, pak vaši snahu ocení a nejen to, možná i dá na vaše rady.

Jaká je žena Býk podřízená?
Její přirozenost je spíše volnost a možnost se prosadit. Bývá ctižádostivá, přesto v ní můžete najít schopného spojence a dobrého pracovníka. Je svědomitá, dokáže udržet rovnováhu v případě stresových faktorů. Je vůbec odolná proti stresu, přesto musí cítit podporu od nadřízeného a mít pocit, že má volné ruce kdykoliv zakročit dle vlastního uvážení. Je nutné, aby byla přesvědčena o dokonalosti své práce a jejím smyslu. Dokáže pracovat i přes čas a brát si práci domů. Svou činnost bere vážně a od ní můžete čerpat mnoho inspirace.

Co jí udělá radost?
Má ráda dobré jídlo a pití. Miluje dobré oblečení, parfémy, šperky a květiny. Dává přednost přírodním materiálům i vůním. Nezapomeňte dárek pěkně zabalit. Určitě jí neurazíte pozváním na koncert či do divadla nebo na uměleckou výstavu.

Silné stránky Býka ženy.
Bývají praktičtí, stálý, vytrvalý, houževnatí. Dokáží jít si tvrdě za svým, pokud věří, že jejich věc má smysl. Přesto jsou obdařeni dobrotou a smyslem pomoci druhým. Cílevědomost obdivují i u o ostatních lidí. Býci ženy vědí, co je povinnost a jsou spolehlivými partnerkami jak v pracovním, tak soukromém životě. Dbají na svou pověst.

Slabé stránky Býka ženy.
Ženy ve znamení Býka mívají často velké předsudky. Dokážou být až nesnášenlivý. Chybí jim tolerance, je tedy těžké býka přesvědčit. Někdy mají sklony využívat druhé lidi a rádi se nechávají vydržovat. Často lpí na majetku a někdy se uchýlí i k pohodlnosti a požitkářství. Nerad riskuje, je příliš velký realista. Dokáže velmi lpět na svém majetku.

Býk jako rodič:
Býk je zásadový rodič, který ve výchově upřednostňuje pravidelnost a kázeň. Není zrovna empatický a dokáže být dost kritický. V jeho životě není mnoho prostoru pro svět fantazie a spontánní chování. Potřebuje finanční zabezpečení. Vždy se bude snažit zajistit si komfortní život. To může vést k přílišné pracovitosti a nedostatku času na dítě.

Dítě ve znamení Býka (Co vás čeká a nemine):
Pokud zajistíte stabilní zázemí domova, dobré jídlo a pití, pak je to milé a hodné dítě. Na každou změnu ho náležitě připravte, nemá přílišné výkyvy rád a mohl by reagovat velmi odmítavě. Setkáte se s jeho tvrdohlavostí, ale pokud mu zdůrazníte užitek, který z toho vyplývá, podaří se vám ho získat na svou stranu. Dokáže se patřičně vztekat a trucovat. Přesto pokud cítí lásku a stabilitu, bývá klidné.

S kým si Býci nejlépe rozumí:
  • v partnerském vztahu se zrozenci znamení Berana, Raka, Štíra, Kozoroha, Střelce či Vodnáře.
  • v pracovním vztahu/prostředí s lidmi narozenými ve znamení Berana, Býka, Blížence, Lva, Panny, Vah a Štíra.
Slavné osobnosti ve znamení býka:
český herec Jan Pivec
zpěvák Josef Zíma
francouzská herečka Mireille Darcová
herečka Marie Vášová
herec Dennis Hopper
slovenská herečka Emilia Vašáryová
politik V. I. Lenin
český král Jiří z Poděbrad
český zpěvák Jiří Korn
český malíř Josef Mánes
francouzský spisovatel Honoré de Balzac
herečka Anny Ondráková
herečka Audrey Hepburnová
herec Oldřich Vízner
herec Emilio Estevez
tenista André Agassi
herečka Jiřina Bohdalová
hudební skladatel Johannes Brahms
sportovní gymnastka Věra Čáslavská
herečka Libuše Havelková
herečka Ljuba Hermannová
rockový zpěvák Petr Janda
zpěvák Ladislav Křížek
finský hokejista Juri Kurri
dcera T.G. Masaryka Alice
herec Al Pacino
herec Ilja Prachař
zpěvačka Sandra
pražský arcibiskup Miloslav Vlk
Karel Marx
filmový režisér Karel Kachyňa
ruský populista Vladimír Žirinovskij
italský průkopník bezdrátové telegrafie a nositel Nobelovy ceny Guglielmo Marconi
herečka Zita Kubátová
sochař Olbram Zoubek
anglická královna Alžběta II.
český pilot Jan Kašpar
anglický dramatik William Shakespeare
ruská carevna Kateřina II
anglický vojevůdce a politik Oliver Cromwell
japonský císař Hirohito
pražský novinář Egon Ervín Kisch
americký herec Rudolfo Valentino
indický básník a prozaik Thákur
rakouský lékař a psycholog Sigmund Freud
česká herečka Iva Janžurová
Luxusní hodinky za velkoobchodní ceny
O Ecards |  Ecards Club |  Kontaktujte nás |  Ochrana osobních údajů |  Pravidla serveru |  Reklama
Pomozte nám zlepšit Ecards
Copyright © 2005 - 2018, Ecards.cz