Registrace  |  Přihlášení  |   Košík
Znamení zvěrokruhu > 
Zvěrokruh
Beran 21.3. - 20.4.  
Býk 21.4. - 21.5.  
Blíženci 22.5. - 21.6.  
Rak 22.6. - 22.7.  
Lev 23.7. - 22.8.  
Panna 23.8. - 22.9.  
Váhy 23.9. - 23.10.  
Štír 24.10. - 22.11.  
Střelec 22.11. - 21.12.  
Kozoroh 22.12. - 20.1.  
Vodnář 21.1. - 20.2.  
Ryby 21.2. - 20.3.  
Blíženci
Vzdušné znamení
Tarotová karta: Milenci
- tato karta představuje určitý rozpor mezi srdcem a rozumem. Ať se člověk rozhodne jakkoliv, když chce něco získat, musí i něco ztratit.
Barvy: zelená, žluto – oranžová, hnědá
Planeta: Merkur - působí na rozumové schopnosti, dává bystrost, inteligenci a schopnost dobrého vyjadřování. Pravý opak způsobuje nesoustředěnost, roztěkanost a nedostatek přehledu.

Obecná charakteristika Blíženců:
Lidé narození ve znamení Blíženců jsou mnohostranně nadaní a své schopnosti umí využít jak v teorii, tak v praxi. Jsou velmi inteligentní a bystří a mají zájem o všechno dění kolem sebe. Snadno se orientují v každé situaci, jsou přístupní k novinkám. Jejich bystrost způsobí, že dokáží rozlišit užitek daných informací a k vlastnímu užitku je převést do reálného života. Mají dar skvělého vyjadřování a dokáží přesvědčit a získat si obdiv u svých posluchačů. Stává se jim však velmi často, že narazí na nepochopení konzervativnějších jedinců společnosti. Blíženec patří mezi nedochvilné jedince. Termíny si sice velmi dobře pamatuje, ale stačí, aby po cestě ho zaujalo něco neobvyklého, a v tu chvíli zapomíná na čas. Omluvu nečekejte, spíše vás zahltí množstvím informací, které získal. Jsou to lidé živlu vzduchu a skrývají se v nich dvě různé osobnosti. Jedna osobnost zastupuje pozitivní naladění, vnitřní dítě a optimismus a druhá vibruje na bázi vnitřního smutku a nejistoty, které promítají do špatné nálady. Tyto výkyvy se střídají s neurčitostí někdy každou chvíli a někteří lidé v okolí jim nerozumí. Blíženci se snaží aspoň na veřejnosti tyto chmury zakrýt pro někoho povrchním chováním. Jejich přelétavost, netrpělivost a vnitřní neklid jim nedovolí se zastavit a zkoumat věci do hloubky.

Vztah Blíženců k umění:
Blíženci mají rádi krásné věci na pohled. Navštěvují divadla, koncerty a výstavy. Zrozenci tohoto znamení jsou rádi středem pozornosti. Jejich smysl pro krásu ale není zase tak vyvinutý. Dávají přednost novým a nepoznaným věcem, které jsou sice pohledné, ale i dobře využitelné. Přesto ho nadchnete pro jakýkoliv koníček. Blíženci mají všestranné zájmy.

Vztah Blížence ke sportu:
Blíženci jsou akční. Lze je zaujmout pro určitý sport, nejlépe ten, kde je více hráčů. Mají rádi kolektiv, takže skupinové sporty ať už se odehrávají v zimě nebo v létě uvítají. Otázkou však zůstává, jak dlouho je to bude bavit.

Vztah Blížence k penězům:
Blíženci bývají dobří obchodníci. Peníze si umí vydělat, ale také umí velmi šetřit. A to i často na ostatních. Bývají lakomí a rádi se nechávají pozvat od ostatních. Dokáží schraňovat majetek, ale neradi investují do nejistoty. Nejraději by si vydělané peníze zavřely doma do truhly.

Vhodné profese pro Blížence:
Zrozenci tohoto znamení potřebují častou změnu a možnost komunikovat a setkávat se stále s novými lidmi. Proto jim bude vyhovovat takové zaměstnání, které jim umožní určitou svobodu a možnost i cestovat. Bývají skvělými obchodníky, ale také si je můžeme představit jako pošťáky, novináře, knihkupce nebo realitního makléře. Aktivní stránka práce jim nevadí a rádi jsou v pohybu. Mají přirozený talent ovlivňování a dokážou přesvědčit i ty nejzarputilejší jedince. Jakmile získají pocit, že se nudí, velmi rychle propadají vnitřnímu smutku a jejich výkonnost začne klesat.

Muž ve znamení Blíženců:
Muž Blíženec skvěle ovládá společenskou konverzaci a jeho postřehy jsou jasným důkazem jeho inteligence. Dělá mu dobře, když může oslnit svými znalostmi a nejlépe pokud ví něco, co ostatní netuší a tím pádem je může ohromit. I když je velmi komunikativní, o sobě téměř nic neprozradí. Není to žádná lest, on sám má problém se v sobě vyznat, a proto nemá potřebu ventilovat něco, čemu sám zcela nerozumí. Můžete s ním probrat jakýkoliv váš problém a on se bude snažit najít řešení a pomoci. Bývá přelétavý a potřebuje se cítit nezávislý, oblíbený a respektovaný. Neváhá i opustit stabilní prostředí, aby si vyzkoušel něco nového a vzrušujícího. Potřebuje partnerku milenku i kamarádku v jedné osobě, která mu nebude nic vyčítat a bude ochotná s ním absolvovat jeho adrenalinový život s nadšením. V sexu rád experimentuje.

Jak svádí ženy?
Muž Blíženec je velmi komunikativní a milý společník. Nebudete se s ním nudit a dokáže se bavit na jakékoliv téma, které ho zajímá. Protože má velmi mnoho zájmů a znalostí, určitě se sladíte. Je otevřený a přátelský. Nebojí se oslovit ženu a začít se s ní nezávazně bavit. Když si vyhlídne ženu, která se mu líbí, neváhá a prostě jde zariskovat. I když bude odmítnut, příliš velkou hlavu si s tím nedělá, prostě to zkusí jinde. Jedná se přeci o dobrodružství, které obsahuje určitý druh vzrušení.

Jak můžete svést muže Blížence?
Muži tohoto znamení se velmi rádi poslouchají. Jsou blahem bez sebe, když natrefí na osobu, která obdivně hltá každé jejich slovo. Chytré a vtipné reakce v pravou chvíli jsou však nutné, neboť tím si Blíženci stimulují myšlení a zároveň se ujišťují, že neztrácejí čas s někým nudným a nezáživným. Budete muset velmi dobře naslouchat, abyste byla schopná reagovat a včas odpovědět něco zajímavého.

Jaký je muž Blíženec manžel?
V partnerském vztahu bývají Blíženci muži nestabilní. Dokáží se postarat o rodinu a vydělat slušné peníze, ale vyžadují určité šetření v rámci domácnosti dle jejich představ. To, co by je mohlo upevnit v rodině, jsou děti. Protože Blíženec muž má v sobě velmi silné vnitřní dítě, budou si s dětmi dobře rozumět. Vyžaduje po svých potomcích samostatnost a dokáže být velmi kritický. Muž Blíženec bude však očekávat, že všechny nepříjemné a monotónní práce obstará jeho partnerka. S tím nerad bývá obtěžován. Tíhne k nevěrám. Pro spokojené manželství je nutné se obrnit trpělivostí a mnoho odpouštět.

Jaký je muž Blíženec milenec?
Muž Blíženec bývá velmi zábavným milovníkem. Má šarm a osobní kouzlo a je velmi komunikativní a výmluvný. Není jisté, zda mu zabráníte i v určitých intimních záležitostech nic neříkat, přesto si budete užívat. Rád mění místa setkání, vzrušuje ho mnohé netradiční. Umí být romantický. Ale také velmi žárlivý.

Jaký je muž Blíženec nadřízený?
Muž Blíženec dokáže stát za každou cenu za svým týmem. Díky jeho komunikačním schopnostem má velkou šanci na úspěch. Je nutné se však smířit s tím, že bude věčně chodit pozdě a pokud mu při jednání nedáte dostatečně inteligentní argumenty, tak nakonec odejdete s jeho nápadem na realizaci a váš bude zapomenut. I přesto si jako nadřízený dokáže získat své zastánce, protože bývá silným spojencem ve vyjednávacích záležitostech. Na své podřízené klade velké nároky a ti občas mají problém se orientovat, co zrovna je aktuální a co již odešlo na cestu do ztracena. Velmi rád kritizuje neúspěchy svých podřízených. Právě kvůli jeho proměnlivé náladě se často mění plány a to vede k určité nelibosti jeho podřízených. Především Blížence příliš nekritizujte a snažte se ho chválit za jeho komunikační schopnosti. Když dojde na lámání chleba, muž Blíženec je ochotný si aspoň pro sebe přiznat chybu a snažit se jí napravit.

Jaký je muž Blíženec podřízený?
Jako podřízený bývá velmi schopným pracovníkem, pokud se jedná o povolání, kde je stále něco nového. Pokud je pro danou věc zapálený, půjde tam, kam ho nasměrujete. Je to týmový hráč. Můžete se na něho spolehnout v rámci komunikačních dovedností a smyslu pro obchod. Díky své inteligenci dokáže vycítit příležitost a vhodně jí využít. Třecí plocha může nastat v momentě, kdy je kritizován svým nadřízeným. Sice neřekne, co si myslí, ale nezapomene a dokáže to nenápadně vrátit zpátky. Pokud ale ho vůbec stihnete kritizovat, protože jako talentovaný řečník a manipulátor vám dokáže vysvětlit mnohé, proč k tomu došlo a odvrátit vaší pozornost jiným směrem. Chybí mu důslednost a je nutné, aby spolupracoval s někým, kdo jeho unikátní nápady a počátky dotáhne do zdárného konce.

Co mu udělá radost?
Blíženci nejvíce uděláte radost, pokud mu pořídíte komunikační prostředek. Nejlépe dárek, který potřebuje k práci např. notebook, telefon či elegantní plnicí pero. Radost jim můžete udělat koupí DVD, programu do počítače nebo i předplatným na zajímavou akci.

Silné stránky Blížence muže.
Zrozenci tohoto znamení bývají přizpůsobiví, komunikativní, přátelský. Srší vtipem a je s nimi zábava. Jsou zvídaví a rádi zjišťují informace, které dokáží proměnit v realitu, pokud je to výhodné.

Slabé stránky Blížence muže.
Muži Blíženci bývají lakomí, přelétaví, občas povrchní a sobecký. Často zpochybňuje názory druhých, jen aby měl pravdu on. Bývá nezodpovědný a nevyzpytatelný. Chybí mu důslednost. Blíženec muž bývá malicherný a kritický.

Žena ve znamení Blíženců:
Žena Blíženec je temperamentní, veselá a v mnohém bezstarostná. Do všeho se hrne po hlavě. Její mladiství vzhled si udržuje až do stáří. Bývá nestálá a rozporuplná. Je velmi intelektuálně obratná, hravá. Dokáže být oddaná hospodyňka nebo intelektuálka a ráda zachraňuje. Miluje smích a stejně tak umí srdceryvně plakat. Mývá mnoho tváří a je schopná běžet s větrem o závod. Žena Blíženec však nerada podléhá citovým závazkům. Je pro ni důležité mít nové zážitky a dobrodružství. Umí okouzlit a nadchnout, stejně tak snadno opustit a změnit prostředí. Důležité je se neustále učit novým věcem. Je nevypočitatelná a s hlubokými city si často neví rady.

Jak svádí muže?
Bývá smyslná a hravá. Spoléhá na svou výřečnost i na umění působit bezstarostným a hravým dojmem. Když se zaměří na muže svých tužeb, přistupuje celkem odvážně a jde přímo k věci. Protože ráda flirtuje, nemá nouzi o nápadníky. Dokáže sehrát zakletou princeznu a nechává se osvobodit, což mužům v jejím okolí připadá velmi vzrušující a přitažlivé.

Jak můžete svést ženu Blížence?
Přistupujte k ní v hravosti a nadšení. Chvalte její výjimečnost a komunikační dovednosti. Dobývejte jí, ale nezatěžujte přílišným vyznáváním citů. Tím byste jí odradili na samém začátku. Pozvěte jí na zajímavou akci, kde se něco děje. Miluje zábavu a lehkost.

Jaká je žena Blíženec manželka?
Dokáže být oddanou ženou, ale také velmi nestálou partnerkou. Záleží na muži, který jí poskytne dostatek volného prostoru, nebude jí zahrnovat přílišnými citovými výlevy a vytvoří jí základnu pro uskutečnění jejích snů a přání. S dětmi si velmi rozumí a zde uplatňuje svou hravost. Má však velké nároky na své potomky a hluboké city nerada vyjadřuje. Dokáže být i oporou v těžkých časech, pokud má pocit, že může zachraňovat a vše má vyšší smysl. Nemá ráda stereotyp.

Jaká je žena Blíženec milenka?
Žena ve znamení Blíženců bývá romantická a dobrodružná zároveň. V otázkách sexu je vynalézavá. Potřebuje neustálé podněty pro něco nového a zažijete s ní mnohá překvapení. Je zábavná, i když občas trpí malichernými náladami, v tom případě je dobré se vzdálit a nechat to vyšumět. Především za ní vždy zaplaťte, to žena Blíženec vždy ocení.

Jaká je žena Blíženec nadřízená?
Žena ve zrození Blíženců bývá velmi akční. Bude své podřízené motivovat a hnát je s nadšením do různých projektů. Bývá potíž v tom, že často podléhá v nadřízené pozici určité pýše a nerada se baví o nepříjemnostech. Vyžaduje, aby mnohé bylo podle ní a hlavně, aby se dařilo. Pokud vše bude vycházet jak má, bude pozitivní a radostná. Pokud se věci nevyvíjejí tím správným směrem, málokdy bude chtít změnit cestu. Spíše projekt opustí a pohrne své podřízené do něčeho dalšího. Je inteligentní a dokáže využívat potenciál svých lidí.

Jaká je žena Blíženec podřízená?
Žena ve zrození Blíženců bývá nápaditá a stále přichází s něčím novým. Zahrne vás mnohými nápady, které mají dobrý základ. Je přesvědčivá, a pokud jí chcete vynadat, nahodí dětský výraz a hned je po zlosti. Bývá v týmu hnacím motorem a působí jako motivační článek pro lenivější kolegy. Je akční, takže má potřebu být v neustálém pohybu a často si bere práci i domů. Někdy věnuje svou pozornost příliš věcem, které nejsou podstatné, ale jí připadají unikátní. Odtrhnout jí od tohoto nadšení nebývá lehké.

Co jí udělá radost?
Radost jí udělá cokoliv, co působí originálně a nevšedně. Nemusíte jí kupovat drahé šperky, stačí i bižuterie pokud je zajímavá a něčím výjimečná. Z parfémů volte novinky. Cokoliv momentálně je v módě, to ženu Blížence zajímá. Nejvíc jí překvapíte něčím, co ještě nezná.

Silné stránky Blížence ženy.
Žena Blíženec bývá originální, výřečná, motivující a umí se nadchnout pro cokoliv. Je zábavná a společenská. Ráda se dozvídá nové věci a informace zpracovává s neuvěřitelnou rychlostí. Bývá vtipná a rozmanitá.

Slabé stránky Blížence ženy.
Mezi slabší stránky ženy Blížence bývá její neschopnost pracovat s hlubšími city. Je často náladová a nevyzpytatelná. Bývá lakomá, často vytváří paralelní vztahy. Její náladovost, malichernost a povrchnost jsou častými jevy jejího druhého Já.

Blíženec jako rodič:
Blíženec komunikuje se svým dítětem jako s dospělým. Vyžaduje od svého potomka samostatnost. I když si s ním umí hrát a vymýšlet zajímavé hry. Není příliš tolerantní a má na svého potomka velké nároky. Dokáže velmi kritizovat, pokud se jeho potomek nechová dle jeho pravidel. Chybí mu empatie a umění hlubšího projevu citů.

Dítě ve znamení Blížence (Co vás čeká a nemine):
Pokud máte dítě narozené ve znamení Blížence, nudit se rozhodně nebudete. Dítě bývá aktivní, rádo mluví a je zvídavé. Malý Blíženec musí stále něco tvořit, takže pravidelná disciplína ho nenadchne. Připravte se na neustálé otázky „Proč“? Pokud ho něco baví, rychle se učí a jeho přirozená inteligence se rozvíjí rychlým tempem. Podporujte malého Blížence v jeho zájmech a také v psaní. Umí dobře lhát a stejně dovedně kritizovat. Sami sebe už tak kriticky nevnímají. Jeho výmluvnosti se těžko dá odolat.

S kým si Blíženci nejlépe rozumí:
  • v partnerském vztahu se zrozenci znamení Berana, Býka, Raka, Panny, Vah, Štíra, Vodnáře a Ryb.
  • v pracovním vztahu/prostředí s lidmi narozenými ve znamení Berana, Býka, Panny, Vah, Střelce, Vodnáře nebo Ryb.
Slavné osobnosti ve znamení Býka:
Edvard Beneš
Jiří Voskovec
Libuše Šafránková
Helena Růžičková
Björn Borg
Naomi Campbellová
Bob Dylan
Clint Eastwood
Paul Gaugin
Marilyn Monroeová
František Palacký
Alexandr Sergejevič Puškin
John F. Kennedy
Luděk Sobota
Královna Viktorie
Miki Volek
Richard Wagner
Jitka Zelenková
Luxusní hodinky za velkoobchodní ceny