Registrace  |  Přihlášení  |   Košík
Znamení zvěrokruhu > 
Zvěrokruh
Beran 21.3. - 20.4.  
Býk 21.4. - 21.5.  
Blíženci 22.5. - 21.6.  
Rak 22.6. - 22.7.  
Lev 23.7. - 22.8.  
Panna 23.8. - 22.9.  
Váhy 23.9. - 23.10.  
Štír 24.10. - 22.11.  
Střelec 22.11. - 21.12.  
Kozoroh 22.12. - 20.1.  
Vodnář 21.1. - 20.2.  
Ryby 21.2. - 20.3.  
Beran
Ohnivé znamení
Tarotová karta: Císař
- Tato karta vyjadřuje autoritu, moc a ambice. Představuje zkušenost s autoritami, rozumem a logikou. Nedostatek empatie a citu.
Barvy: červená, černá, tmavě modrá
Planeta: Mars
- je představitelem síly, energie, bojovnosti a vůdčích kvalit. Dává velkou odvahu a silnou vůli. Špatný aspekt značí překotnost, drzost, prchlivost, touhu po nadvládě, silný pudový život a nadměrnou chlubivost.

Obecná charakteristika Berana:
Lidé narození v tomto znamení jsou odvážní a ve většině životních situací rozhodní. Vrhají se po hlavě a s nadšením do každé akce, která je zaujme. Věří ve své schopnosti, ale chybí jim rozvaha a trpělivost. Zrozenci tohoto znamení jsou přátelští, veselí a mají vyvinutý smysl pro fair play. Mají mnoho dobrých nápadů, a když je sami nestihnou realizovat, umějí strhnout ostatní. Pokud se ocitnou ve vedoucí pozici, jsou spravedliví, ale těžko se smiřují s lenivými nebo nešikovnými partnery. Problémy řeší rychle a nekompromisně. Mají problém s respektováním autority. Potřebují k životu svobodu a nezávislost. Jejich odvaha je spojená se sebedůvěrou, kterou získali svými výkony. Mají velkou chuť se pouštět do nových věcí. Jsou nápaditý a inteligentní. Tito lidé mají velký potenciál zastávat všechna povolání, u kterých je nutné se rychle a bystře rozhodovat. Ve styku s lidmi jsou diplomatičtí a taktní. Potřebují stimulovat svou velkou míru energie. Rádi sportují a libují si v riskantních záležitostech. Prosazují svou vůli, a pokud se jim nedaří, jednají podrážděně až zlostně. Tyto silné emoce však u nich nevydrží dlouho. Jsou netrpěliví, potřebují kolem sebe přátelé, kteří budou korigovat jejich ukvapenost a překotnost. Berani jsou charakterní jedinci, pro které je dodržování slibů samozřejmostí.

Vztah Berana k umění:
Beran je rád vidět a také se těší společnosti lidí. Je rád tam, kde se něco děje. Kultura je pro něho centrum dění a možnost uplatnění například jako ředitel muzea.

Vztah Berana ke sportu:
Jsou odvážní a umí si jít za svým. Také proto je mezi nimi mnoho aktivních sportovců. Potřebují stimulovat množství energie. Jsou orientovaní na cíl. Dokážou prakticky zvládat jakékoliv sporty, včetně těch adrenalinových.

Vztah Berana k penězům:
Pro Berana jsou finanční prostředky důležité. Má rád okázalost a drahé a kvalitní věci. Také si na ně dokáže vydělat a rozhodně není žádný troškař. Má talent na investování a své peníze dokáže rozmnožit. Jeho život v luxusu je pro něho důležitý. Rád dává na odiv svou moc a sílu. Pokud musí často řešit nedostatek peněz, vede ho to k nervozitě a bývá často podrážděný. V hlavě má sice mnoho plánů, ale ty se týkají především jeho práce. Pokud si však vezme do hlavy, že vydělá mnoho peněz, jde si tvrdě za tím. Beran by byl nejraději, kdyby se někdo staral o jeho finanční stránku a on se tímto nemusel vůbec zabývat.

Vhodné profese pro Berana:
Berani potřebují práci, kde budou mít možnost uplatnit odvahu, sílu a rozhodnost. Potřebují být nezávislí a mít prostor pro vlastní rozhodování. Vhodná zaměstnání pro ně například jsou: podnikatel, hasič, trenér, sportovec, policista, voják, obchodník, mechanik, kovář, horník, chirurg nebo bodyguard.

Muž ve znamení Berana:
Muž narozený ve znamení Berana působí mužně a jsou mu vlastní rytířské způsoby. Příliš se mu nezamlouvá partnerská rovnocennost. Mívá vznešené představy o životě. Je velkorysý i něžný. Má tendenci si lidi kolem sebe idealizovat a není jednoduché plnit jeho představu o dokonalosti. Je soutěživý a rád dobývá nesnadno dosažitelné území. Potřebuje od své partnerky určitou poddajnost, avšak je nutné, aby se žena nenechala příliš ovládnout a udržela si své zájmy a názory. Musí mít však pocit, že má navrch. Muž Beran potřebuje dostatečnou pozornost, je žárlivý. Jednotvárnost ho ubíjí. Je vášnivý, ale potřebuje nové podněty, aby se nenudil.

Jak Beran svádí ženy?
Muž ve znamení Berana je odvážný a jde si za svým. Přitahuje ho na první pohled nedosažitelné. Umí být pravým rytířem a je galantní. Trpělivost není však jeho silná stránka. Přesto dokáže vyvinout velké úsilí, dokud nedosáhne cíle. Má velké představy o romantické lásce a je dobrý společník.

Jak můžete svést muže Berana?
Muž ve znamení Berana jedná často pudově. Flirtujte s ním, ale nebuďte příliš dostupná. Dejte mu najevo, že se vám líbí. Chovejte se jako zakletá princezna, která čeká na vysvobození. Buďte sexy a dejte průchod vnitřní ženě. Muž ve znamení Berana nemá rád příliš emancipované ženy, které na muže shlíží shora.

Jaký je muž Beran manžel?
Muž ve znamení Berana potřebuje zázemí a své partnerce poskytne lásku, oddanost i péči. Nerad se ale ve vztahu nudí. Potřebuje nové podněty. Přesto dbá na rozdělení rolí a rovnoprávnost mu nic neříká. Nemá rád, když jeho manželka je autoritativní. Ale začne se nudit i kvůli přílišné poddajnosti. Jeho manželka by se měla snažit mu nezavdat příčinu k žárlení. Naopak vyžaduje od ní péči o sebe a domácnost.

Jaký je muž Beran milenec?
Beran je zábavný společník, který do vztahu přináší mnohé překvapení. Je energický, vášnivý milovník. Má mnoho rozmanitých nápadů. Dokáže se chovat velmi mužně a ke své partnerce je většinou štědrý.

Jaký je muž Beran nadřízený?
Muž Beran jako nadřízený je nápaditý a energický. Problémy řeší velmi rychle a rázně a umí reagovat na každou vzniklou situaci. Beran je dokonce předurčen být vedoucím a jít v čele. Je to válečník. Je schopen se bít nejen za firmu, ale také za své podřízené. V podstatě na něm ale nepoznáte, zda jste jeho srdci blízcí nebo ne. Poznáte to až na večírku, jakmile se ocitne mimo své teritorium, začne být spontánní a ukáže vám, co si o vás myslí. U svých podřízených má rád pracovitost a spolehlivost. Dokáže být výbušný, ale brzy ho to přejde a zase uhání vpřed.

Jaký je muž Beran podřízený?
Beran je v podřízené pozici nerad. Pokud si myslí, že dělá smysluplnou práci, nedá najevo zaváhání nebo nervozitu. Je přímý a rázný a využívá k činnosti svou energii. Rád vtipkuje a vymýšlí originální kousky, kterými baví své kolegy. Titěrná práce pro Berany není. Potřebují akčnost a pohyb. Zdolávání překážek je udržuje v kondici. Je nutné jim dát určitý prostor, ale jsou velmi schopní pracovníci. Mohou působit trochu chaoticky, organizace a pořádek jim příliš mnoho neříká. Beran je vynalézavý, srší novými nápady, je převážně optimista. Jakmile se rozčílí, je úplně jedno, zda stojí před ním jeho šéf nebo sekretářka. Brzy však vychladne.

Co mu udělá radost?
Beranům uděláte radost značkovým sportovním oblečením nebo vybavením. Rádi sportují, mají rádi rychlá auta a také cestování. Pokud jim koupíte příslušenství do auta, značkové hodinky, předplatné do fitness centra atd. Potrpí si na luxusní zboží. Pokud jim chcete koupit oblečení, šperky nebo vůně, spoléhejte na známé značky.

Silné stránky Berana muže.
Zrozenci ve znamení Berana jsou bojovní, energičtí, přímý a iniciativní. Mají vrozený temperament a sebedůvěru. Jejich silná vůle, odvaha a činorodost je žene kupředu.

Slabé stránky Berana muže.
Zrozenci ve znamení Berana jsou líní. Má tendenci poučovat a hádat se. Je netrpělivý, vrhá se do všeho po hlavě. Berani jsou sobecký a občas necitelný a agresivní. Bývají malicherní a kritický k nedostatkům druhých. Jsou až příliš žárliví.

Žena ve znamení Berana:
Ženy ve znamení Berana jsou temperamentní, mají nadání na vůdčí role a jsou odvážné. Jsou impulzivní, a některé situace příliš dramatizují. Jsou dogmatické a neumějí příliš spolupracovat. Automaticky očekávají, že druzí budou spolupracovat a přizpůsobovat se. S nadšením se vrhají do nových situací a nebojí se nebezpečí. Potřebují hledat nová dobrodružství. Dokážou jít za svým, pokud je však něco příliš zdlouhavé a nudné, ztrácejí zájem. Berani jsou všeobecně nevypočitatelní a nepoučitelní. Potřebují soutěžit a to jak v pracovním, tak v milostném životě. Ženy ve znamení Berana rádi flirtují, nejsou to v žádném případě tvárné a poddajné partnerky. Nesnesnou, aby je partner uzurpoval, ale také nesnesou přílišnou podřízenost. Potřebují být na svého partnera hrdé. Přesto pokud si žena ve znamení Berana vybere svého partnera, bude za něho bojovat, dokáže se i obětovat a popohánět ho kupředu. Jeho úspěch je také jejím úspěchem.

Jak svádí muže?
Žena ve znamení Berana ráda flirtuje. Je průbojná a dokáže dát rázně najevo, kdo jí přitahuje. Také dokáže šikovně manipulovat. Není však příliš trpělivá. Nejraději by měla všechno hned. Přesto je okouzlující a v muži vzbudí touhu jí zkrotit. To se však podaří jen tomu, do koho se skutečně zamiluje – do určité míry. I přesto však zůstane nevypočitatelná a nespoutaná.

Jak můžete svést ženu Berana?
Blýskněte se před ní. Chovejte se jako rytíř, obdivujte jí a dejte ženě Beranovi dostatečný prostor. Ona je tak, která má zářit. Přesto jí ve všem příliš neustupujte. Má v sobě ohromný sexappeal a její energie nabije i vás. Pozvěte jí do luxusní restaurace, kupujte jí dárky. Ona pak bude vedle vás vyzývavou ozdobou.

Jaká je žena Beran manželka?
Není zcela možné ženu ve znamení Berana udržet doma u dětí. Miluje sice své děti i manžela, ale potřebuje se realizovat a vybít energii v prostředí, kde bude také uznávaná. Je nutné jí nechat určitý prostor. Potřebuje uplatnit své ambice a plnit složité úkoly. Svého manžela si váží a dokáže se za něho být a podporovat ho. Jeho úspěch je přeci i jejím.

Jaká je žena Beran milenka?
Pro ženu ve znamení Berana je důležité, aby její partner byl osobnost a poskytl jí materiální zajištění. Neznamená to však, že na něm bude závislá. Je vášnivá a ráda vymýšlí nové věci. Určitě se s ní nudit nebudete.

Jaká je žena Beran nadřízená?
Žena ve znamení Berana má stejně jako muž velké předpoklady k vůdčí pozici. Je nápaditá a tvořivá a dokáže podněcovat své podřízené k vyšší výkonnosti. Nesnáší lenost a nezodpovědnost. Má talent na motivování k vytváření společných cílů. Dokáže fungovat samostatně a probít se k cíli. Nezapomínejte její výkony chválit. Je velmi houževnatá, pečlivá a pracovitá. Jednejte s ní přímo a bez okolků. Nepohrdne vašimi nápady, i když můžete očekávat, že si je časem přisvojí za své. Přesto se za svůj tým bude bít jako pravá válečnice.

Jaká je žena Beran podřízená?
Práce a kariéra je pro ni životně důležitá. Dokáže proto dělat i nemožné, aby se uplatnila. Je pilná a pečlivá. Dokáže být průrazná a rozdrtit všechny okolo. Je to však prospěšné. Bude aktivně bojovat s konkurencí a na svou práci i firmu bude velmi hrdá. Pokud má klidné vedení, vychází s ním bezkonfliktně. Bývá hnacím motorem v týmu.

Co jí udělá radost?
Beranům uděláte radost značkovým sportovním oblečením nebo vybavením. Rádi sportují, mají rádi rychlá auta a také cestování. Pokud jim koupíte příslušenství do auta, značkové hodinky, předplatné do fitness centra atd. Potrpí si na luxusní zboží. Pokud jim chcete koupit oblečení, šperky nebo vůně, spoléhejte na známé značky.

Silné stránky Berana ženy.
Zrozenci ve znamení Berana jsou bojovní, energičtí, přímý a iniciativní. Mají vrozený temperament a sebedůvěru. Jejich silná vůle, odvaha a činorodost je žene kupředu.

Slabé stránky Berana ženy.
Zrozenci ve znamení Berana jsou líní. Má tendenci poučovat a hádat se. Je netrpělivý, vrhá se do všeho po hlavě. Berani jsou sobecký a občas necitelný a agresivní. Bývají malicherní a kritický k nedostatkům druhých.

Beran jako rodič:
Beran má na své děti často přehnané požadavky. Občas se sám chová jako dítě. Není příliš trpělivý a tolerantní. Většinou mu chybí empatie. Což bývá problém u dětí, které jsou velmi citlivé. Svého potomka dokáže podporovat a bojovat za něj.

Dítě ve znamení Berana (Co vás čeká a nemine):
Malý Beran je nebojácné a rozhodné dítě. Vrhá se do všeho po hlavě, chce všechno prozkoumat a nebojí se různých výzev. Potřebuje mnoho volnosti a aktivity, kde by si tu přílišnou energii vybil. Rodiče by měli malého Berana učit odpovědnosti a vytrvalosti. Nerad se podřizuje a rád prosazuje svou vůli. Není příliš tolerantní.

S kým si Berani nejlépe rozumí:
  • partnerském vztahu si rozumí se zrozenci Býka, Raka, Panny, Vah, Kozoroha, Vodnáře nebo Ryb.
  • v pracovním vztahu/prostředí s lidmi narozenými ve znamení Býka, Blíženců, Raka, Panny, Vah a Ryb.
Slavné osobnosti ve znamení Berana:
hudební skladatel Antonín Dvořák
dr. Miroslav Tyrš
belgický král Baudouin I.
básník Petr Bezruč
herec Václav Postránecký
herec Radoslav Brzobohatý
herečka Greta Garbo
zpěvák Michael Jackson
herečka Sophie Lorenová
bývalý ministr zahraničních věcí Jan Masaryk
český herec Saša Rašilov
český herec Martin Růžek
herečka Jiřina Šejbalová
herečka Jana Štěpánková
panovník Albrecht z Valdštejna
zpěvačka Hana Zagorová
olympionik Emil Zátopek
Lev Nikolajevič Tolstoj
Johann Wolfgang Goethe
herečka Daniela Kolářová
Ljuba Skořepová
herec Jiří Wimmer
americký herec Richard Gere
americká filmová herečka Marilyn Monroe
Luxusní hodinky za velkoobchodní ceny
O Ecards |  Ecards Club |  Kontaktujte nás |  Ochrana osobních údajů |  Pravidla serveru |  Reklama
Pomozte nám zlepšit Ecards
Copyright © 2005 - 2018, Ecards.cz